هاموند تاکید نمود: خطرات سیاسی در کمین اتحادیه اروپا در راستا برگزیت

به گزارش مجله سلنا، وزیر دارایی سابق انگلیس با تاکید بر اینکه برای به نتیجه رساندن مذاکرات بین بروکسل و لندن بعد از برگزیت به حدود 6 تا 7 سال زمان احتیاج است، همچنین گفت که اروپا باید در جهت برگزیت خود را برای مقابله با خطرات سیاسی آماده کند.

هاموند تاکید نمود: خطرات سیاسی در کمین اتحادیه اروپا در راستا برگزیت

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سلنا، فیلیپ هاموند، وزیر دارایی سابق انگلیس در تبادل نظر با روزنامه دی ولت آلمان و بعضی روزنامه های دیگر کشورهای اروپایی، از 27 عضو اتحادیه اروپا خواست در مذاکرات بعد از برگزیت به دلایل مالی به خطرات سیاسی تن ندهند.

وی در این باره گفت که از سال 2016 و زمان برگزاری همه پرسی برگزیت دینامیک اوضاع تغییر نموده است. به گفته وی در آن موقع اتحادیه اروپا بر این گمان بود که انگلیس اولین کشوری است که می خواهد از اتحادیه اروپا خارج گردد و کشورهای مجارستان، لهستان و شاید البته ایتالیا هم می توانند این جهت را دنبال نمایند. اما این اتفاق نیفتاده است.

وی اضافه کرد: بنابراین شرایط سیاسی برای اتحادیه اروپا بسیار امن تر از سال 2016 است. اما اوضاع مالی بدتر شده است. بر خلاف تصورات، اتحادیه اروپا خیلی قدرتمندتر از انگلیس نشده و آن ها تقریبا وزنه ها را متعادل نموده اند. از آن موقع تا به حال هیچ یک از این دو اقتصاد پیشرفتی نداشته اند. به نظر من منطقی این است که اتحادیه اروپا برای مقابله با خطرات سیاسی بیشتر آماده باشد.

فیلیپ هاموند متعلق به جناح محافظه کار انگلیس که مدتی هم وزارت دفاع و امور خارجه انگلیس را بر عهده داشت انعقاد یک توافق تجاری گسترده بین انگلیس و اتحادیه اروپا تا انتها سال 2020 را غیر ممکن دانسته و گفت: به نظر من این غیر ممکن است که در این زمان یک توافق تجاری گسترده را بتوان منعقد کرد.

وی اضافه کرد: برای این منظور به جای انعقاد یک قرارداد به انعقاد یک سری کامل از قراردادها احتیاج است. وی تاکید نمود که برای این منظور به انجام چندین دور مذاکرات طی 6 و یا 7 سال احتیاج است.

هاموند درباره اعلان اخیر جانسون مبنی بر اینکه می خواهد از تمدید دوران انتقالی بعد از برگزیت با یک لایحه قانونی جلوگیری کند گفت: این بیشتر یک اقدام نمادین است تا واقعی. جانسون اکثریت کرسی های مجلس را در اختیار دارد. اما مجلس می تواند یک قانون را دوباره فسخ کند.اما این اعلان در هر صورت موضع شفاف جانسون مبنی بر اینکه خواستار مرحله انتقالی طولانی نیست را تقویت می نماید.

هاموند همچنین به جانسون هشدار داد که برای انتخاب نمایندگان جدیدش که پنج شنبه گذشته در آوردن رای اکثریت به او یاری کردند تنها برگزیت کافی نیست.

وی همچنین تاکید نمود که مردم انگلیس علاوه بر برگزیت خواستار شغل و دستمزدهای بالاتر هم هستند.

هاموند در سپتامبر گذشته توسط جانسون از فراکسیون محافظه کاران مجلس اخراج شد چرا که وی برای تحریم برگزیت بدون توافق رای داده بود. هاموند از حل اختلافات خود با جانسون خبر داده و گفت: به غیر از برگزیت ما هیچ وقت با هم اختلاف نظری نداشتیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 568

به "هاموند تاکید نمود: خطرات سیاسی در کمین اتحادیه اروپا در راستا برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاموند تاکید نمود: خطرات سیاسی در کمین اتحادیه اروپا در راستا برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید