هرج و مرج در هنگ کنگ پس از چهارمین روز متوالی

به گزارش مجله سلنا، مدارس و دانشگاه های شهر هنگ کنگ امروز (پنج شنبه) بسته ماندند و بیمارستان ها جراحی هایی که اورژانسی نبودند، انجام ندادند.

هرج و مرج در هنگ کنگ پس از چهارمین روز متوالی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، هنگ کنگ امروز همچنان برای چهارمین روز متوالی توسط معترضان هوادار دموکراسی فلج ماند و معترضان با بستن خیابان ها و ایجاد هرج و مرج در تردد خودروهای عمومی باعث بی نظمی در شهر شدند.

پس از پنج ماه اعتراضات جریان تظاهرات هنگ کنگ این هفته یک تاکتیک جدید اتخاذ کرد که به آن شیوع گسترده گفته می گردد. این تاکتیک شامل افزایش اقدامات خرد، توسط گروه های کوچک به خصوص دانشجویان می گردد که موجب به چالش کشیدن حداکثری توانایی پلیس خواهد شد. امروز صبح محورهای اصلی شهر توسط موانعی با بامبو، آجر و اشیای دیگر بسته شده بود. یکی از تونل های این شهر نیز که به بندر هنگ کنگ راه دارد برای تردد بسته شده بود. ایستگاه های مترو و خطوط اتوبوسرانی زیادی نیز بسته بودند و موجب سردرگمی بیش از 7.5 میلیون شهروند شدند.

مغازه های متعددی نیز در این شهر کرکره های خود را بالا نکشیدند. دولت هنگ کنگ از مغازه داران خواسته است که با کارمندان خود که نتوانسته اند به کار خود برسند خوش رفتاری نمایند. از ابتدای هفته صحنه های خشونت آمیزی در تمامی منطقه هنگ کنگ صورت گرفت که موجب اقدام پلیس شد.

به گفته دولت، 70 نفر روز چهارشنبه در بیمارستان ها بستری شدند که حال دو تن از آن ها وخیم اعلام شده است. بین مجروحان یک مرد 70 ساله آجر به سرش اصابت نموده در حالی که قصد داشت از خیابانی عبور کند.

امروز صبح پلیس با شلیک گاز اشک آور در نزدیکی دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ به سمت معترضان قصد داشت تا آن ها را پراکنده کند.

نیروهای پلیس در پیامی در فیس بوک آشوب گران را به پرتاب اشیایی به سمت پلیس که در حال گشت زنی بود، متهم نموده اند.

دانشجویان اخیرا با استفاده از منجنیق های دست ساز و تیروکمان به سمت نیروهای پلیس اشیایی را پرتاب می نمایند.

در این بین روزنامه انگلیسی زبان گلوبال تایمز که از روزنامه های هوادار دولت چین است امروز پستی را از صفحه توییتر خود حذف کرد که در آن خبر از منع آمد و شد در هنگ کنگ بود.

بدون ذکر منبع این روزنامه نوشته بود که قرار است این اقدام برای آخر هفته صورت گیرد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 462

به "هرج و مرج در هنگ کنگ پس از چهارمین روز متوالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرج و مرج در هنگ کنگ پس از چهارمین روز متوالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید