هوای پایتخت در شرایط خطرناک؛ از تردد غیرضرور خودداری کنید

به گزارش مجله سلنا، تهران (پانا) - رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با بیان اینکه کیفیت هوای برخی مناطق کلانشهر تهران در شرایط خطرناک واقع شده است، تاکید کردعموم مردم به خصوص گروه های حساس از تردد غیر ضروری در سطح شهر اجتناب نمایند.

هوای پایتخت در شرایط خطرناک؛ از تردد غیرضرور خودداری کنید

به گزارش وبدا، دکتر عباس شاهسونی، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: با توجه به پایداری هوا و استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها، شرایط هوای شهر تهران و سایر کلانشهرها شرایط بدتری پیدا می نمایند.

وی با اشاره به ارتباط افزایش غلظت آلاینده های هوا به خصوص غلظت ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون و میزان ابتلا و مرگ ناشی از کووید 19 از عموم مردم به خصوص گروه های حساس مانند بیماران قلبی، ریوی، زنان باردار، سالمندان، بچه ها و بیماران مبتلا به دیابت و آسم درخواست کرد که از تردد در فضای آزاد اجتناب نمایند.

شاهسونی اضافه کرد: ورزشکاران نیز از ورزش در فضای باز و نزدیک به منابع آلاینده هوا نظیر بزرگراه ها اجتناب نمایند.

شاهسونی از مردم درخواست کرد جهت حفظ سلامتی خود به جز موارد ضروری از فعالیت سنگین در هوای آزاد اجتناب نمایند و در صورت ضرورت، حداقل حضور را در هوای آزاد داشته باشند.

وی اضافه کرد: شرایط در سایر کلانشهرها نظیر کرج و اصفهان هم به همین منوال است و عامل اصلی این شرایط استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها است.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت از مسئولان ذیربط خواست جهت حفظ سلامت مردم اقدام عاجل جهت کاهش منابع آلاینده به خصوص ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1434

به "هوای پایتخت در شرایط خطرناک؛ از تردد غیرضرور خودداری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای پایتخت در شرایط خطرناک؛ از تردد غیرضرور خودداری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید