واکسن مدرنا در موارد شدید کرونا، کارایی 100درصدی دارد

به گزارش مجله سلنا، مرحله نهایی مطالعه در مورد واکسن کووید 19 که در انگلیس انجام می شود، کارایی موثر 100 درصدی واکسن کرونا در برابر موارد شدید را تایید و بیان می کند که این واکسن در افراد مسن نیز عملکرد موفقی دارد.

واکسن مدرنا در موارد شدید کرونا، کارایی 100درصدی دارد

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، واکسن کروناویروس مدرنا ممکن است میزان بالایی حفاظت در برابر ویروس کووید 19 ایجاد کند و نتایج اولیه تجزیه وتحلیل مرحله نهایی آزمایش فاز سوم نشان می دهد که به نظر می رسد میزان کارایی این واکسن با تغییر گروه سنی کاهش نمی یابد.

انگلیس هفت میلیون دوز واکسن کرونا برای جمعیت کشور خود را از این شرکت آمریکایی تهیه کرده است که برای حدود 3.5 میلیون نفر در انگلیس کافی است.

این در حالی است که گرگ فل، مدیر بهداشت عمومی در شفیلد، گفت: شورای بهداشت سعی دارد تا واکسن را در اسرع وقت، به محض اینکه به مقدار کافی موجود باشد در دسترس مردم قرار دهد.

شرکت مدرنا گفت: تجزیه وتحلیل مرحله سوم آزمایش های COVE در مورد واکسن منتخب کووید 19 به نام mRNA-1273 شامل 30 هزار شرکت کننده با 196 مورد کووید 19 است که 30 مورد آن شدید بود.

این شرکت گزارش کرد، تاثیر واکسن در برابر بیماری 94.1 درصد و اثر واکسن در برابر کووید 19 شدید 100 درصد بوده است.

در این گزارش ذکر شده است که به طور کلی واکسن کووید 19 به خوبی در افراد بدون هیچ نگرانی جدی قابل تحمل است و در زمینه ایمنی پیروز عمل می کند.

نتایج این مطالعه در بیش از دو ماه پیگیری متوسط پس از واکسیناسیون اعلام شده است.

شرکت مدرنا امروز گفت: قصد دارد مجوز استفاده اضطراری واکسن را از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و از آژانس داروی اروپایی (EMA) مجوز بازاریابی مشروط را درخواست کند البته پیش ازاین نیز تحقیقات این شرکت با آژانس های نظارتی بین المللی آغاز شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1293

به "واکسن مدرنا در موارد شدید کرونا، کارایی 100درصدی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن مدرنا در موارد شدید کرونا، کارایی 100درصدی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید