پشت پرده بازگشت کیوی های ایران از هند

به گزارش مجله سلنا، نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: سازمان حفظ نباتات هندوستان، کیوی ایران را به دلیل وجود ذرات سفید روی پوست تایید نکرد.

پشت پرده بازگشت کیوی های ایران از هند

صدرالدین نیاورانی نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در مصاحبه با خبرنگاران، گفت: سازمان حفظ نباتات و قرنطینه هندوستان به دلیل وجود ذرات سفید روی پوست کیوی که اصطلاحا سفیدک می گویند، کیوی ایران را تایید نکرد.

او اضافه نمود: سازمان حفظ نباتات تا به امروز در ارتباط با عودت محصولات از روسیه، ازبکستان و هندوستان هم تماسی با اتحادیه صادرکنندگان نگرفته است.

نیاورانی ادامه داد: اتحادیه با سفارت هندوستان و کنسولگری هند در حال رایزنی برای برطرف مشکل است.

این مقام مسئول گفت: سازمان حفظ نباتات هندوستان به خاطر فراوری محصولات مشابه، ورود کیوی ایران را به سبب ورود آفت به کشورش تایید نکرد.

به گفته او، قارچ های ریز روی پوست میوه حتی به صورت شپشک وجود دارد که با سم پاشی به موقع در زمان کاشت و داشت از بین می رود.

نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ادامه داد: با توجه به آنکه موضوع عدم تایید ورود کیوی ایران به هندوستان به تازگی مطرح شده، آمار دقیقی از مقدار تناژ محصول عودت داده شده نداریم.

او گفت: از سال گذشته سازمان حفظ نباتات هندوستان این موضوع را مطرح نمود که متاسفانه وزارت جهاد اقدامی در این باره انجام نداده است.

منبع: فرارو
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2085

به "پشت پرده بازگشت کیوی های ایران از هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده بازگشت کیوی های ایران از هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید