چگونه از رنگ نقره ای دکوراسیون بهینه و هوشمندانه استفاده کنیم؟

به گزارش مجله سلنا، رنگ نقره ای دکوراسیون یک انتخاب هوشمندانه و اشرافی است. جذابیت بصری زیادی دارد و اولین فاکتوری که آن را از دیگر تناژ های رنگ متمایز می نماید، ساختار درخشنده و فوق العاده جذابی است که در نگاه اول از خود بروز می دهد.

چگونه از رنگ نقره ای دکوراسیون بهینه و هوشمندانه استفاده کنیم؟

به راحتی می توان از این رنگ در دکوراسیون مدرن تا کلاسیک، طرح های مینیمال و لوکس و اشرافی استفاده کرد. البته گاهی زیاده روی و یا استفاده اشتباه از آن در طراحی داخلی می تواند سبب بروز یک سری مسائل ساختاری رنگ گردد و در واقع رنگ نمی تواند جلوه واقعی خود را نشان دهد. به همین منوال پیشنهاد می گردد که در هنگام استفاده از رنگ های نقره ای و متالیک یک سری اصول حتما رعایت گردد.

رنگ های متالیک به ویژه طلایی، نقره ای و رز گلد معمولا حس غنا، قدرت و ثروت را منتقل می نمایند. به همین علت وقتی به عنوان بخشی از دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند، جلال و شکوه خاصی به فضای خانه می بخشند.

ترکیب رنگ نقره ای دکوراسیون با تم طلایی

برای طراحی دکوراسیون داخلی یکی از پیشنهاد های ویژه ما به شما استفاده از دو رنگ طلایی و نقره ای در کنار هم است. البته باید محدودیت های خاصی برای این دو رنگ در کنار هم در نظر گرفته گردد. توصیه می کنیم فقط چند اکسسوری متالیک به خانه خود اضافه کنید. برای مثال می توانید از گلدان ها، آینه هایی با قاب نقره و طلاکاری شده، مجسمه های نقره ای و لامپ هایی با این تم رنگ بهره ببرید. یکی از ترفندهایی که نتایج فوق العاده شیک و مدرنی را برای شما به ارمغان می آورد استفاده از مبلمان و میزهایی با پایه طلایی و نقره ای است.

از آنجایی که رنگ های فلزی مانند نقره گاهی فضای خانه شما را خیلی سرد می نمایند پیشنهاد می کنیم که از منسوجات، حصیر، الوار، گیاهان و چوب ام دی اف در این ترکیب رنگ بهره ببرید. صرف استفاده از رنگ نقره ای دکوراسیون، کمی حس و حال خانه شما را سرد می نماید. البته استفاده از منسوجات بدان معنا نیست که دکوراسیون سبک روستایی را بهره ببرید بلکه به معنای افزودن یک سری جلوه های بصری یا ترکیب موارد خاص با بافت رنگ سردی است که در اثر استفاده زیاد از نقره ای به وجود آمده است. رنگ نقره ای نماد ثروت، هوش، دانش، بلوغ و تکامل است. از نظر روانشناسی این رنگ به حل مسائل ذهنی، فکری و عاطفی یاری نموده و هورمون های بدن را متعادل می سازد.

از رنگ سفید برای دیوار استفاده نکنید

سفید یک رنگ رایج برای دیوار است زیرا به آسانی اجرا می گردد و دوام طول عمر خوبی هم دارد. البته یک رنگ خنثی است که به راحتی با رنگ های دیگر ست می گردد اما اگر آن را با طلایی و نقره ای ترکیب کنید، می تواند حس سرد درونی اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی را به شخص در همان اولین برخورد منتقل کند. به همین منوال پیشنهاد می گردد که به جای استفاده از رنگ سفید برای دیوار، به سراغ رنگ های روشن تر مانند زرد، کرم، وانیلی، یاسی، صورتی و سایر سایه های این چنینی بروید.

اغلب، یک پالت رنگ خنثی با تن های سرد به صورت یکجا درون دکوراسیون داخلی استفاده نمی گردد. همین طور وقتی دیوارهای خانه شما سفید است، رنگ نقره ای آن طور که باید و شاید خودش را نشان نمی دهد.

حتی اگر قصد دارید دیوار خود را نقره ای رنگ کنید باید با انتخاب لوازم دیگر به رنگ های قهوه ای، قرمز و… این اعتدال را برقرار کنید یا رنگ نور لوستر خود را تناژ سرد انتخاب نکنید. امروزه لوسترها به علت استفاده از تکنولوژی لامپ های رنگی می توانند تا حد زیادی برای تغییر رنگ سرد به شما یاری نمایند.

استفاده از ظروف و مجسمه های نقره ای

یکی دیگر از تکنیک های متعادل سازی رنگ نقره ای دکوراسیون، بهره گیری از آن در بخش های محدودی از محیط داخلی خانه است. در طراحی دکوراسیون، نقره ای به تنهایی و بدون همراهی با رنگ های دیگر می تواند فضای دلگیر ایجاد کند. اما استفاده از ظروف نقره یا رنگ آمیزی قسمتی از دیوار در کنار رنگ های دیگر می تواند نظر شما را در خصوص طراحی دکوراسیون با این رنگ کاملا تغییر دهد.

نقره ای با سایه های خنثی مانند کرم، خاکستری مایل به سفید ترکیبی آرامش بخش ایجاد می نماید. می توانید از رنگ نقره ای برای اصلاح جلوه های رنگ های پر ررنگ مانند سبز، قرمز و آبی و هر رنگ دیگری بهره ببرید. برای این که خانه خود را مدرن تر نشان دهید، حتما از نقره در دکوراسیون یاری بگیرید. این اثر را می توان با افزودن رنگ نقره ای به مشکی تا حد زیادی افزایش داد البته در ترکیب این دو رنگ دقت لازم را داشته باشید تا تم کلی منزل شما تیره نگردد. حتی می توانید ظروف بزرگ و ایستاده نقره را نیز در کنار طرح های ام دی اف و چوب استفاده فرمایید.

رنگ نقره ای در اتاق نشیمن

برای طراحی دکوراسیون رنگ نقره ای می توانید از این رنگ زیبا در اکسسوری های موجود مانند مبلمان، پرده، وسایل تزئینی و… بهره مند شوید. همین طور اگر می خواهید از کاغذ دیواری برای پوشاندن دیوار بهره ببرید بهتر است در سالن پذیرایی دیوار را نقره ای کنید. بسیاری فکر می نمایند که نقره ای رنگی از تم آرامش بخش و القا نماینده حس امنیت است در صورتی که این همواره درست نیست. رنگ نقره ای می تواند یک معماری داخلی فوق العاده پر زرق و برق و مجلل ایجاد کند. استفاده از آینه های نقره ای یکی از این متریال های مجذوب کننده خواهد بود. بعلاوه این رنگ فضای خانه و اتاق نشیمن شما را می تواند تا دو برابر حالت معمول، بزرگ تر نمایش دهد.

رنگ نقره ای دکوراسیون داخلی و بخصوص اتاق نشیمن در دراز مدت هم یک انتخاب فوق العاده به شمار میرود.

تم نقره ای در دکوراسیون اتاق خواب

تم نقره ای یک تم مجذوب کننده برای اتاق خواب است. می توانید این رنگ را با دیگر تناژ ها ترکیب کنید که اتاق را کسل نماینده نشان ندهد. رنگ های متنوع دیگری مانند زغالی می تواند برای این منظور مناسب باشد. علاوه بر آن می توانید از دکوراسیون نقره ای اتاق خواب مانند چراغ خواب، آباژور و مجسمه نیز بهره ببرید. اگر تخت خواب بزرگ و زیبایی دارید، نیمی از راه را برای زیبا تر کردن محیط اتاق خواب با رنگ نقره ای پیش رفته اید. حالا احتیاج به کوسن های نقره ای و روتختی به همین رنگ خواهید داشت.

می توانید به راحتی غلظت این رنگ را در فضا افزایش دهید. در بقیه قسمت های اتاق می توانید از رنگ های خنثی مانند سفید بهره ببرید تا نقره ای تا به خوبی برجسته شده و خودش را نشان دهد.

رنگ نقره ای در آشپزخانه

رنگ نقره ای، دکوراسیون آشپزخانه را نیز به خوبی دگرگون می نماید. مدتی است که استفاده از کابینت های نقره ای رو به رشد است. کابینت های تمام فلز نقره ای در کنار لوازم برقی مانند یخچال، ماشین لباسشویی و مایکروفر به همین رنگ نیز می تواند القا نماینده یک حس اشرافی باشد. معمولا تمامی محصولات به همین رنگ در بازار موجود هستند. البته اگر قبلا لوازم آشپزخانه سفید خریداری نموده اید، پیشنهاد نمی کنیم که رنگ کابینت های شما نقره ای باشد. ترکیب نقره ای و سفید در این قسمت نمی تواند مجذوب کنندهیت خاصی داشته باشد.

رنگ نقره ای دکوراسیون آشپزخانه باید حتما با برقراری هارمونی رنگ بین لوازم و کابینت ها و دیوار انجام گردد.

طراحی بیرونی

یکی از رایج ترین رنگ ها برای استفاده در معماری بیرونی ساختمان های تجاری، نقره ای است. زیرا باعث ایجاد حس اعتماد و تعهد در مشتری خواهد شد. همین طور شما می توانید از رنگ نقره ای برای سقف و یا دیوارهای بیرونی منازل مسکونی برای نشان دادن احساس امنیت و آرامش بهره ببرید. البته امکان تلفیق این رنگ با تناژ های صورتی، قرمز و یا بنفش نیز وجود دارد. در این صورت تم سرد رنگی که ممکن است این رنگ القا کند نیز به خوبی حذف می گردد.

تا حد زیادی این بستگی به ایده و خلاقیت طراح و دیزاینر خواهد داشت. اگر در خصوص انتخاب آن دو دل هستید، پیشنهاد می کنیم که از یک طراح داخلی که قبلا سابقه اجرای این رنگ را داشته یاری بگیرید.

منبع: اتاق
انتشار: 8 تیر 1401 بروزرسانی: 8 تیر 1401 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2209

به "چگونه از رنگ نقره ای دکوراسیون بهینه و هوشمندانه استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از رنگ نقره ای دکوراسیون بهینه و هوشمندانه استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید