کتاب مهندسی پزشکی از سوی عضو هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری تالیف شد

به گزارش مجله سلنا، مدیر همکاری های بین المللی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: بزرگترین کتاب دنیا در زمینه مهندسی پزشکی از سوی عضو هیئت علمی دانشگاه برادفورد انگلستان و عضو هـیئت علمی وابسته دانشگاه حکیم سبزواری منتشر شد.

کتاب مهندسی پزشکی از سوی عضو هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری تالیف شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، غلامعلی فرزی، مدیر همکاری های بین المللی دانشگاه حکیم سبزواری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بزرگترین کتاب جهان در زمینه مهندسی پزشکی (مهندسی بافت) توسط فرشید صفات عضو هیئت علمی دانشگاه برادفورد انگلستان و همچنین عضو هـیئت علمی وابسته دانشگاه حکیم سبزواری به همراه مظفری از دانشگاه تورنتو کانادا و پروفسور آنتونی آتالا از موسسه ویک فارست آمریکا منتشر شد.

فرزی ادامه داد: این کتاب به بررسی بیومواد ها جهت ترمیم بسیاری از بافت های بدن انسان می پردازد، شامل 66 فصل و 1700 صفحه و توسط انتشارات معتبر اِلزِویر (Elsevier) که یکی از بزرگترین ناشرین کتاب های پزشکی و علمی جهان می باشد، منتشر شده است.

مدیر همکاری های بین المللی دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به اینکه از تجربیات علمی و پژوهشی 25 نفر از اساتید و صاحبنظرانی از سراسر جهان در تهیه این دستاورد بین المللی استفاده شده است، گفت: از آسیا مجید مومنی مقدم عضو هیئت علمی گروه زیست شناسی دانشگاه حکیم سبزواری و غلامعلی فرزی عضو هیئت علمی گروه مواد و متالورژی دانشگاه حکیم سبزواری در تالیف سه فصل از کتاب همکاری داشتند.

وی تاکید کرد: همکاری پژوهشی اعضای هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری در این کتاب طی یک پروسه دو ساله محقق شد.

فرزی با اشاره به اینکه دانشگاه حکیم سبزواری در چند سال گذشته هم راستا با سیاست های وزارت علوم اقدام به جذب نخبگان و پژوهشگران ایرانی خارج از کشور به عنوان اعضای هیئت علمی وابسته کرده است، گفت: فرشید صفات عضو هیئت علمی دانشگاه برادفورد انگلستان در اردیبهشت ماه 97 به عنوان نخستین عضو هیئت علمی وابسته دانشگاه حکیم سبزواری معرفی شد.

مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه حکیم سبزواری اضافه نمود: صفات در دو سال گذشته با سفر به ایران، همزمان با تدریس در دانشگاه حکیم سبزواری، با هماهنگی دانشگاه برنامه های متعددی در دانشگاه های سراسر کشور از جمله دانشگاه های شهید بهشتی، فردوسی مشهد، شیراز و زنجان برگزار کرده است، همچنین صفات در حال حاضر دانشجوی مشترک دکتری با دانشگاه حکیم سبزواری دارد و در کنار آن در حال اجرای چندین پروژه مشترک پژوهشی نیز با اعضای هیئت علمی دانشگاه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 381

به "کتاب مهندسی پزشکی از سوی عضو هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری تالیف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب مهندسی پزشکی از سوی عضو هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری تالیف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید