کشف جالب درباره علاقه فراعنه به میمون ها

به گزارش مجله سلنا، کشف باستان شناسی رابطه مصریان باستان فراعنه با میمون های هندی را که قدمت آن به هزاران سال قبل برمی گردد، روشن می کند. باستان شناسان لهستانی کشف کردند که رومیان و مصریان باستان میمون ها را به عنوان حیوانات خانگی از هند وارد می کردند. محققان با بررسی اسکلت میمون های دفن شده در گورستان حیوانات، در بندر برنیس در مصر که حدود 140 کیلومتری قلب شهر مرسی علم در دریای سرخ پیدا شدند، دریافتند که آن ها به میمون های مکاک رزوس بومی در هند تعلق دارند.

کشف جالب درباره علاقه فراعنه به میمون ها

باستان شناسان مرکز باستان شناسی مدیترانه ای دانشگاه ورشو در حال حفر یک گورستان عظیم برای حیوانات در بندر برنیس بودند که اسکلت میمون ها را پیدا کردند و در ابتدا تصور می کردند که آن ها متعلق به نوعی به نام گیبون (میمون دست دراز) هستند که به صورت محلی رایج است و با استفاده از اسکنر های سه بعدی، آن ها در مقایسه استخوان انواع دیگر میمون ها، منشأ هندی آن ها را کشف کردند.

مارتا یوسیپنسکا، باستان شناس حیوانات از آکادمی علوم لهستان و رهبر تیم تحقیق در گزارشی که توسط فرست نیوز منتشر شده می گوید: ما معتقدیم مصریان باستان و رومی ها که در برنیس زندگی می کردند، می خواستند اوقات خود را در معاشرت با حیوانات مختلف، از جمله میمون ها، لذت بخش کنند.

وی می افزاید: این تا به امروز یک کشف منحصر به فرد است، زیرا هیچ کس میمون های هندی را در مناطق باستانی آفریقا پیدا نکرده و جالب است که حتی در منابع مکتوب باستان نیز از این عمل نام برده نشده است.

بندر برنیس از دوران فرعونیان در قرن سوم قبل از میلاد وجود داشته و به عنوان بندری برای انتقال فیل های آفریقایی مورد استفاده در جنگ ها و اماکن نظامی مورد استفاده قرار می گرفته است. این بندر پس از اشغال مصر توسط رومیان رونق گرفت، زیرا به مرکزی برای تجارت بین اقیانوسی بین مصر، خاورمیانه و هند تبدیل شد.

اکتشافات قبلی استفاده از بندر در روابط مکرر تجاری با شبه قاره هند را تأیید می کند، جایی که مواد ارگانیک حفظ شده مانند چرم، منسوجات از چین و هند، بادبان و مواد گیاهی مانند برنج، کنجد، کندر، نارگیل، چوب ساج، به علاوه فلفل سیاه پیدا می شد. مارتا می گوید: یافتن چنین چیز هایی طبیعی بود، اما جای تعجب این بود که میمون ها هزاران کیلومتر دورتر منتقل شده و غذا و آب کافی در طول یک سفر دریایی طولانی در اقیانوس هند و دریای سرخ فقط با هدف استفاده سرگرمی برای آن ها فراهم می شد.

متأسفانه، تعدادی از رزوس ها بعد از رسیدن به برنیس نتوانسته اند کنار بیایند و جوان مرده اند و این ممکن است به دلیل کمبود میوه تازه و سایر غذا های اساسی باشد.

منبع: گردشبان
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1145

به "کشف جالب درباره علاقه فراعنه به میمون ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف جالب درباره علاقه فراعنه به میمون ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید