کیهان کلهر جایزه هنرمند سال 2019 را دریافت کرد

به گزارش مجله سلنا، کیهان کلهر، نوازنده کمانچه عصر دیروز جایزه هنرمند سال 2019 را از فستیوال جهانی موسیقی در کشور فنلاند دریافت کرد. این نوازنده ایرانی پیش از این نیز به همراه گروه راه ابریشم برنده جایزه گرمی شده بود.

کیهان کلهر جایزه هنرمند سال 2019 را دریافت کرد

ایسنا: در این سایت بیان شده است که این جایزه به علت تسلط و ذوق هنری در نواختن کمانچه، نوآوری بی وقفه و همکاری برای ابداع زبان های جدید موسیقایی و شناساندن موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی به گوش های مردم سراسر جهان، توسط تیم فستیوال جهانی موسیقی به کیهان کلهر اهدا شده است.

همچنین در متن این خبر ذکر شده است که برای کلهر، کمانچه صدای اوست. زمانی که می نوازد، زبانی کامل را برای ارتباط برقرار کردن با مردم سراسر جهان از گذشته تا حال، به وجود می آورد. او با موسیقیدان های سایر فرهنگ ها نیز از جمله شجاعت حسین خان از هند، یویوما و گروه بین المللی جاده ابریشم، اردال ارزنجان از ترکیه، تریو هلندی رامبرانت، تومانی دیاباته از مالی، گروه بروکلین رایدر و کوارتت کرونوس؛ با زبان موسیقی دیالوگ داشته است. از این رو به همه این صداها اجازه می دهد تا صدای او را فراگیر کنند.

این هنرمند در عرصه جهانی بیشتر به علت همکاری با موسیقیدان های جهانی شناخته شده است.

این جایزه پنجم آبان (یکشنبه 27 اکتبر) به کیهان کلهر اهدا شد و در بخش پایانی مراسم کیهان کلهر و اردال ارزنجان به اجرای موسیقی پرداختند.

جایزه وومکس که به عنوان جایزه جهانی موسیقی اکسپو شناخته می شود، در سال 1999 تاسیس شده است. این جایزه از آغاز برای احترام و ارج نهادن به موارد برجسته موسیقی جهان در سطح بین المللی و با اذعان به تعالی موسیقی، اهمیت اجتماعی، موفقیت تجاری، تاثیر سیاسی و یک عمر دستاورد هنری معرفی کرده و بنیان نهاده است. هر سال نیز در ماه اکتبر همزمان با رویداد وومکس Womex (رویداد نمایشگاهی موسیقی جهان) جایزه ای به یک نفر که شایسته این عنوان در جهان است داده می شود. از سال 2008 جایزه وومکس برای هنرمند و برای تعالی حرفه ای به هنرمندان اهدا می شود. این جایزه سال گذشته به کوارتت زهی کرونوس از آمریکا تعلق گرفته بود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 489

به "کیهان کلهر جایزه هنرمند سال 2019 را دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیهان کلهر جایزه هنرمند سال 2019 را دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید