10 نکته برای اسباب کشی در روزهای کرونایی

به گزارش مجله سلنا، خراسان/ این روزها خانواده های زیادی به دلیل افزایش عجیب اجاره مسکن یا دلایل دیگر، امکان تمدید قرارداد را ندارند و ناچار به اسباب کشی هستند. در این شرایط که متاسفانه کرونا دوباره اوج گرفته و نگرانی های زیادی ایجاد نموده، اسباب کشی می تواند یک موضوع چالش برانگیز و سخت باشد. در این مطلب به شما چند نکته برای یک اسباب کشی اصولی را گوشزد می کنیم تا به سلامتی به منزل جدید بروید.

10 نکته برای اسباب کشی در روزهای کرونایی

مکان جدید را حداقل یک روز قبل از اسباب کشی تحویل بگیرید و کامل ضدعفونی کنید. ویروس بدون میزبان زنده روزهای زیادی روی سطوح باقی نمی ماند پس در این زمینه نگران نباشید و وقتی خانه خالی است سطوحی مثل سرامیک و شیشه را ضد عفونی کنید.

جهت اسباب کشی منزل قدیم و جدید، مثل راه پله، آسانسور حمل اثاثیه و... را تا حد امکان ضدعفونی کنید تا اگر ناچار به روی زمین گذاشتن وسایل شدید نگرانی نداشته باشید.

از یک شرکت مطمئن و گروه های حرفه ای شان برای کار یاری بگیرید. ماسک سه لایه پرستاری و محلول ضدعفونی هم در اختیارشان قرار بدهید. طبیعی است که حمل اثاثیه با ماسک برای آن ها سخت خواهد بود.بنابراین اگر در این زمینه مقاومت داشتند سختگیری نکنید.

بهتر است دمپایی تمیز برای بردن وسایل و چیدن در منزل جدید در اختیار عزیزانی که به شما یاری می نمایند قرار دهید تا با کفش داخل منزل نشوند.

بچه ها را در روز اسباب کشی به منزل یکی از اقوام ببرید و برای اعضای خانواده که در کار مشارکت دارند ماسک تهیه کنید.

از کارتن های تمیز که یکی، دو روز از آن ها استفاده نشده برای پر کردن وسایل بهره ببرید و برای اطمینان با چسب پهن، تمام ورودی های کارتن ها را ببندید.

در روز اسباب کشی برای خوردن میوه، چای یا آب از ظروف یک بار مصرف بهره ببرید.

وسایل ضروری مثل بشقاب، لیوان، قابلمه ، بالشت و... را با ماشین شخصی به منزل جدید ببرید. بهتر است برای این کار صبر کنید تا اسباب کشی تمام گردد.

اگر مقدور است برای این که لازم نباشد تمام لوازم را ضدعفونی کنید، یک روز برای باز کردن کارتن ها و چیدن شان صبر کنید.ماندگاری ویروس روی برخی سطوح مثل استیل یخچال زیاد است و احتیاج به ضد عفونی حتمی دارد.

تا حد امکان اسباب کشی را به دقیقه 90 موکول نکنید تا همه کارها را با حوصله انجام دهید. بهتر است صبح زود آغاز کنید تا شب بدون نگرانی کارتان تمام گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1018

به "10 نکته برای اسباب کشی در روزهای کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نکته برای اسباب کشی در روزهای کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید