6 مرحله برای کشف برنامه های Android که از گوشی شما جاسوسی می نمایند

به گزارش مجله سلنا، در ادامه روشی کاربردی برای کاربران نشان می دهیم که به آن ها یاری می نماید تا از جاسوسی برنامه های Android با استفاده از مدیر مجوز داخلی سیستم عامل جلوگیری کنید، اما به یاد داشته باشید که این ویژگی فقط در تلفن های Android 10 یا بالاتر در دسترس است.

6 مرحله برای کشف برنامه های Android که از گوشی شما جاسوسی می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران،بسیاری از کاربران تلفن Android دارای ده ها برنامه نصب شده بر روی دستگاه های خود هستند، بنابراین از دست دادن مجوز دسترسی هر برنامه برای صاحبان آن دستگاه ها آسان نخواهد بود. به همین دلیل بهتر است اطمینان حاصل کنید که فقط برنامه هایی که به آن ها اعتماد دارید می توانند به داده های حساس مانند میکروفون دسترسی داشته باشند. مجوزهایی که برنامه های Android دریافت می نمایند برای محدود کردن داده های شخصی شما است که این برنامه ها می توانند به آن ها دسترسی داشته باشند. بنابراین اگر کاربران نمی خواهند یک برنامه مثل ویرایش عکس بتواند به لیست تماس های آن ها دسترسی پیدا کند، باید دسترسی آن ها به این داده ها را متوقف نمایند.

در ادامه روشی کاربردی برای کاربران نشان می دهیم که به آن ها یاری می نماید تا از جاسوسی برنامه های Android با استفاده از مدیر مجوز داخلی سیستم عامل جلوگیری کنید، اما به یاد داشته باشید که این ویژگی فقط در تلفن های Android 10 یا بالاتر در دسترس است.

1) در تلفن یا رایانه که از سیستم عامل Android استفاده می نماید، منوی تنظیمات را باز کنید. می توان منو را به وسیله برنامه یا با کلیک روی نماد چرخ دنده در صفحه اعلان ها باز کرد.

2) از فهرست تنظیمات، روی گزینه Apps and Notifications کلیک کنید.

3) گزینه Advanced را انتخاب کنید تا گزینه های بیشتری نشان داده گردد، سپس بر روی گزینه Permission Manager کلیک کنید.

4) اگر این گزینه را در تلفن Android خود پیدا نکردید، (زیرا هر دستگاه بسته به سازنده خود تنظیمات مختلفی دارد)، به جای مدیر مجوز، از نوار جستجو در بالای منوی تنظیمات، مدیر مجوز را جستجو کنید.

5) در داخل برگه مدیر مجوزها لیستی از همه برنامه های ماژول را پیدا می کنید که می توانید درخواست دسترسی به آن ها را مانند لیست های مربوط به تماس تلفنی، موقعیت مکانی، میکروفون، پیغام کوتاه و سایر مجوزها را داشته باشید. تحت نام هر مجوز سیستم عامل Android تعداد برنامه هایی را که برای دسترسی به آن ها این مجوز را داده اید به شما نشان می دهد.

6) وقتی روی هر یک از این مجوزها کلیک می کنید، می توانید برنامه هایی را که مجاز به دسترسی به مجوزها هستند یا برنامه هایی را که از اعطای این اجازه خودداری نموده اید آنالیز کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1477

به "6 مرحله برای کشف برنامه های Android که از گوشی شما جاسوسی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 مرحله برای کشف برنامه های Android که از گوشی شما جاسوسی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید