آلمان خروج موقت پنج ساله یونان از یورو را پیشنهاد داده است

به گزارش مجله سلنا، خبرنگاران: خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام اروپایی اطلاع داد که آلمان خروج موقت پنج ساله یونان از منطقه یورو را پیشنهاد داده است.

آلمان خروج موقت پنج ساله یونان از یورو را پیشنهاد داده است

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سلنا، خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام اروپایی اطلاع داد که آلمان پیشنهاد خروج موقت پنج ساله یونان از منطقه یورو را پیشنهاد داده است.

پیشتر نیزکریستین لیندنر، رئیس حزب لیبرال دموکرات آلمان بسته نجات سوم درخواستی به یونان در چارچوب چتر نجات یورو را رد کرد.

وی درباره ارائه یاری های اقتصادی جدید به یونان هشدار داد و توضیح داد که خروج یونان از منطقه یورو آسیب های کم تری دارد. یاری های صندوق ثبات اروپا نباید به یونان ارائه گردد زمانی که تمامیت منطقه یورو در معرض خطر است.

لیندنر که در مصاحبه با خبرگزاری آلمان سخن می گفت همچنین توضیح داد که آلمان و منطقه یورو نمی توانند از یونان درخواست پایبندی به قوانین اروپایی را داشته باشند اما خودشان با اعلام آمادگی غلط برای یاری به یونان این قوانین را نقض نمایند.

وی خواهان خروج برنامه ریزی شده و منظم یونان از منطقه یورو شده و تشکیل یک نشست ویژه مجلسی در آلمان در این باره شده و گفت: وزیر دارایی و صدر اعظم آلمان بدون موافقت مجلس اجازه ندارند هیچ گونه مذاکراتی درباره یک بسته نجات سوم به یونان را در پیش گیرند. از این نشست ویژه باید بعد از نه یونانی ها به سیاست های ریاضتی در همه پرسی، یک بله واضح به پایداری و ثبات اروپایی ارسال گردد. ثبات و پایداری به وسیله اعتبار و اجرای قوانین به دست می آید نه با یاری های سخاوتمندانه.

حزب لیبرال دموکرات آلمان همچنین درباره اعتبار لیست اصلاحی جدید یونان ابراز شک و تردید کرد.

دولت یونان پنج شنبه شب لیستی از پیشنهادات اصلاحی و ریاضتی خود را به بروکسل ارائه داد. وام دهندگان بین المللی متشکل از صندوق بین المللی پول، بانک مرکزی اروپا و کمیسیون اروپایی در حال آنالیز و ارزیابی این پیشنهادات هستند.

امروز (شنبه) وزرای دارایی منطقه یورو نیز این لیست را مورد ارزیابی قرار می دهند و یکشنبه سران کشورهای اتحادیه اروپا در بروکسل گرد هم می آیند تا درباره چگونگی موضع گیری در قبال یونان مشاوره نمایند.

بانک های یونان به دلیل بحران اقتصادی اخیر بیش از یک هفته است که تعطیل شده اند و برداشت پول نقد در این کشور به شدت کاهش یافته است.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 1 خرداد 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 843

به "آلمان خروج موقت پنج ساله یونان از یورو را پیشنهاد داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان خروج موقت پنج ساله یونان از یورو را پیشنهاد داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید