ارائه مشاوره روانشناسی به دانشجویان مبتلا به کرونا ضروری است

به گزارش مجله سلنا، سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با اشاره به رابطه دوسویه کرونا و اختلالات روان شناختی گفت: ارائه مشاوره روانشناسی به دانشجویانی که به کرونا مبتلا شده اند، ضروری است.

ارائه مشاوره روانشناسی به دانشجویان مبتلا به کرونا ضروری است

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از سازمان امور دانشجویان مجید صفاری نیا در شصت و هفتمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های کشور که به صورت آنلاین برگزار شد، گفت: کسانی که به کرونا مبتلا می شوند تا چندین ماه پس از آن دچار پیامد های روانی کرونا هستند و باید خدمات روانشناسی دریافت کنند که در دانشگاه ها این وظیفه برعهده مراکز مشاوره است.

وی با اشاره به اینکه برخی از دانشجویان بر اثر کرونا اعضای خانواده خود را از دست داده اند، گفت: مراکز مشاوره باید سبک های مقابله به سوگ و فقدان را به این دانشجویان آموزش دهند.

وی با اشاره به اینکه در ایام کرونا باید رابطه استادان، دانشجویان و کارکنان با یکدیگر در شرایط همدلانه باشد، گفت: از طریق انتشار ویژه نامه مهر استاد سعی می کنیم رابطه خوب استادان و دانشجویان را ترویج کنیم.

صفاری نیا، واکنش به محیط اطراف و اثرگذاری در آن، ارائه خدمات جامع سلامت روان به دانشجویان و ارتقای سطح سلامت روانشناختی دانشجویان را سه هدف مراکز مشاوره دانشگاه ها بر شمرد و تاکید کرد: مراکز باید در راستای اجرای برنامه های خود و ارتقای سطح سلامت روان دانشجویان بدنبال جذب حمایت مالی نهاد های استانی و کشوری باشند.

وی اضافه نمود: علاوه بر اینکه حفظ نشاط دانشجویان در ذات خود ارتقای سرمایه انسانی جامعه است، جلوگیری از آسیب های روانی و اجتماعی در این قشر نیز به نفع کل جامعه است لذا نهاد هایی مانند استانداری ها، ادارات بهزیستی، وزرای رفاه، وزارت ورزش و … باید بخشی از بودجه های پیشگیری خود را به دانشگاه ها اختصاص دهند.

سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با اظهار امیدواری به تصویب سند ملی سلامت روانی و اجتماعی دانشجویان گفت: محور فعالیت مراکز مشاوره در سال آینده براساس این سند خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1616

به "ارائه مشاوره روانشناسی به دانشجویان مبتلا به کرونا ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه مشاوره روانشناسی به دانشجویان مبتلا به کرونا ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید