افرادی از که ابتلا به کرونا می ترسند قضاوت گر هستند

به گزارش مجله سلنا، در جهان کرونا زده منطقی ترین کار این است که مدام از ابتلا به کرونا بترسیم و موازین بهداشتی را رعایت کنیم اما گروهی از روان شناسان به این نتیجه رسیده اند که ترسیدن بیش از اندازه از ابتلا به کرونا یکی از نشانه های این است که فرد قضاوت گر است.

افرادی از که ابتلا به کرونا می ترسند قضاوت گر هستند

به گزارش خبرنگاران ، گروهی از محققان روان شناس پس از تحقیقاتی چند ماهه به این نتیجه رسیدند افرادی که بیشترین نگرانی را در مورد ابتلا به بیماری کرونا دارند ، رفتار دیگران را با قاطعیت قضاوت می کنند.

محققان دانشگاه کمبریج ادعا کردند در صورت ترس از کرونا، مردم بیشتر به دیگران نگاه می کنند یا نسبت به اقدامات مشکوک دیگران در رابطه با رعایت نکردن موازین بهداشتی با انزجار واکنش نشان می دهند.

دانشمندان گفتند که ارتباط واضحی با خود ویروس وجود ندارد ، اما اگر افراد احساس کنند سلامتی خود را در معرض خطر قرار می دهند ، کمتر می توانند بخشش کنند.

محققان کمبریج از صدها شرکت کننده در ایالات متحده بین ماه های مارس و می در مورد ترس از ابتلا به کووید و احساسات آنها در موقعیت های بحث برانگیز سوال کردند.

از شرکت کنندگان خواسته شد 60 موقعیت فرضی را در مقیاسی از اصلاً اشتباه تا بسیار غلط ارزیابی کنند.

افرادی که بیشتر نگران ابتلا به بیماری کرونا بودند این شرایط را اشتباه تر از افرادی که کمتر نگران شیوع ویروس بودند می دیدند. در بخشی از گزارش آمده است: اگر احساس کنیم که سلامتی ما توسط ویروس کرونا مورد تهدید قرار گرفته است احتمالاً ما نیز به دلیل عملکرد اشتباه دیگران احساس خطر بیشتری خواهیم کرد و این یک رابطه عاطفی است.

این گزارش در مجله Evolutionary Psychology منتشر شده است.

این یافته ها از تحقیقات قبلی پشتیبانی می کند که تهدیدهای سلامتی را با قضاوت اخلاقی شدیدتر مرتبط می کند و این ایده را که درست و غلط فقط مبتنی بر تفکر منطقی نیستند.

رابرت هندرسون ، دیگر نویسنده این گزارش گفت که کارشناسان فکر می کنند انزجار، احساسی است که برای محافظت از مردم در برابر آسیب تکامل یافته است.

محققان دیگر نیز نگرش افراد به ویروس را بررسی کرده اند.

مطالعه ای که اوایل سال جاری توسط محققان دانشگاه ناتینگهام انجام شد ، نشان داد که پایبندی افراد به محدودیت های کووید بیشتر از اصول خود فرد، تحت تأثیر کاری است که دوستان و خانواده آنها انجام می دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1806

به "افرادی از که ابتلا به کرونا می ترسند قضاوت گر هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افرادی از که ابتلا به کرونا می ترسند قضاوت گر هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید