وحشت بچه ها از بازی با یکدیگر در دوره همه گیری

به گزارش مجله سلنا، کارشناسان نظام درمان عمومی انگلیس می گویند: در پی تکرار موارد قرنطینه و محدودیت های کرونایی در این کشور، بچه ها حتی پنج ساله هم از دیدار با دوستانشان وحشت دارند.

وحشت بچه ها از بازی با یکدیگر در دوره همه گیری

به گزارش خبرنگاران، کارشناسان انگلیسی می گویند: بچه ها کم سن و سال از سال گذشته میلادی (2020) و آغاز قرنطینه ها در این کشور، چنان دچار اضطراب و افسردگی شده اند که بسکمک از آن ها حتی از خروج از خانه وحشت دارند.

آمار منتشر شده در نشریه تلگراف حاکی از آن است که در مدت سه تا پنج سال آینده در نتیجه مستقیم همه گیری کرونا، یک میلیون و 500 هزار نفر بر تعداد بچه ها و نوجوانانی که به درمان های روانی نیازمندند افزوده خواهد شد.

هم اکنون هم از زمان اعمال نخستین قرنطینه در این کشور تعداد 420 هزار و 501 جوان در مراکز درمان عمومی انگلیس تحت درمان های روانی قرار گرفته اند اما این احتمالا نمونه کوچکی از واقعیت تعداد آن هاست.

در آغاز همه گیری کرونا، وقت ملاقات برای خدمات خصوصی روان درمانی بچه ها دو هفته بود اما اکنون بسکمک از روانشناسان خصوصی هم با دو برابر شدن تقاضای درمان از طرف والدینِ نگران، سخت تحت فشار قرار گرفته و دیگر بیمار تازه نمی پذیرند.

مرکز بهداشت روان انگلیس برآورد می کند که احتمالا اکنون تقاضا برای خدمات روان درمانی سه برابر امکانات موجود است.

دِیم ریچل دوُ سوزا، کمیسر مسئول بچه ها در انگلیس خطاب به اجلاس کنفدراسیون نظام درمان عمومی انگلیس گفت که مسائل مرتبط با سلامت روان، بزرگ ترین نگرانی نسل کنونی بچه ها است. وی افزود که بچه ها در سراسر کشور از ضربه روانی ناشی از قرنطینه رنج می برند و سخت در تلاش هماهنگی با تغییرات پی درپی در زندگیشان هستند.

وی یادآور شد: من به گوشه و کنار کشور سفر کرده و آن چهره های کوچک و غمگین را دیده ام ... در حالی که دست هایشان را دور دوستانشان حلقه می کنند به من از ضربه ای می گویند که از درگذشت مادربزرگ و پدربزرگشان خورده و حتی نتوانسته اند در مراسم ختمشان شرکت کنند. آن ها از این می گویند که از قرنطینه خارج می شوند و دیگر دوستانشان را نمی شناسند، دیگر نمی دانند با دیگران چطور حرف بزنند.

یک مقام ارشد نظام درمان عمومی در این باره گفت: کودک پنج ساله من خانه نشین شده است چون از بیرون رفتن وحشت دارد - مدرسه که هیچ. حتی کسی نمی تواند مرا به یک روانشناس خصوصی معرفی کند چون روانپزشکی را در محله نمی شناسد که کودکی به این سن را بپذیرد.

متخصص دیگری هم گفته است دخترش که تحت درمان است از رفتن به ساعت بازی با بچه ها وحشت دارد.

به گزارش ایندیپندنت، کلر مرداک، مدیر اداره بهداشت روان نظام درمان عمومی انگلستان، گفت: همه گیری، زندگی بچه ها و جوانان را زیرورو کرده است و هرچند اکنون نسبت به گذشته در نقاطی از کشور تعداد بیشتری از جوانان تحت مداوا قرار دارند، نظام درمان عمومی با آموزشگاه ها و دیگر نهادهای دولتی از جمله 183 تیم حمایت های روانی در سراسر کشور همکاری می کند تا به موقع وارد عمل شده و به بچه ها و جوانان کمک کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1838

به "وحشت بچه ها از بازی با یکدیگر در دوره همه گیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وحشت بچه ها از بازی با یکدیگر در دوره همه گیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید