افزایش 7.5 برابری بودجه عمرانی کشور برای مدرسه سازی در سال 99

به گزارش مجله سلنا، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بودجه عمرانی کشور برای مدرسه سازی در سال 99 افزایش 7.5 برابری داشته است اطلاع داد در دولت تدبیر و امید هر روز 28 کلاس درس احداث و 10.5 درصد از تعداد مدارس نیازمند به تخریب و بازسازی کاسته شده است.

افزایش 7.5 برابری بودجه عمرانی کشور برای مدرسه سازی در سال 99

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

محسن حاجی میرزایی در مراسم افتتاح متمرکز 268 فضای آموزشی با 1295 کلاس درس که صبح امروز با حضور رئیس جمهور برگزار گردید با بیان اینکه مدرسه قبل از اینکه یک مکان فیزیکی باشد یک محیط تربیتی برای رشد، نمو و توسعه ظرفیت های وجود است اظهار کرد: مدرسه محیطی برای تمرین زندگی اجتماعی و انتقال فرهنگ ادب و شناخت هنر اصیل یک کشور است.

وی اضافه کرد: تمرین آزاد اندیشی، رقابت و رفاقت، شکست و پیروزی، گذشت و ایثار، ساختن و سازندگی، خلاقیت و نوآوری و ده ها تمرین زندگی در مدرسه امکان پذیر است؛ مدرسه در تمام کشورها و ملت ها مهم است هم از حیث امنیت و سلامت، شادابی و نشاط و هم از حیث تجهیزات و امکانات.

حاجی میرزایی بیان نمود: مدرسه باید شوق یادگیری را در دانش آموزان افزایش دهد یادگیری دستاورد عظیم یک ملت و مدرسه محل ترسیم ساختن آینده یک کشور و تمدن است لذا در دولت شما مدارس با این ویژگی ها ساخته می شوند و این رویداد بسیار مهم است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در دولت تدبیر و امید هر روز 28 کلاس درس احداث شده است 10.5 درصد از تعداد مدارس نیازمند به تخریب و بازسازی کاسته شده است و در 5 سال اخیر این تعداد از 30 درصد کل مدارس به 19.5 درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید 16 هزار فضای آموزشی با 81 هزار و 900 کلاس درس به بهره برداری رسیده است ادامه داد: در سال 99 دو برابر کلاس بهره برداری شده و متوسط سرانه فضای آموزشی به تناسب هر دانش آموز از 4.5 متر مربع در سال 92 به سال 99 به 5.2 افزایش پیدا نموده است این در حالی است که تعداد جمعیت دانش آموزی همه ساله افزایش پیدا نموده و با 800 هزار افزایش تعداد دانش آموز روبرو بودیم.

حاجی میرزایی مطرح کرد: رویکرد مدرسه سازی باعث مشارکت خیرین شده و میزان طرح های خیرین مدرسه ساز به بیش از 5 برابر رسیده است اعتبارات از 550 میلیون تومان در سال 92 به 30 هزار میلیارد تومان در سال 99 افزایش پیدا نموده و میزان اعتبارات دولتی در فاصله سال های 92 تا 99، 10 برابر شده است.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: سال گذشته طرح آجر به آجر را برای مشارکت عمومی طراحی کردیم تا کنون بیش از یک میلیون نفر از مردم با آورده های اندک به این نهضت عظیم پیوستند. در این اندیشه هستیم باید هر ایرانی در ساخت مدرسه سهیم باشد.

وی ادامه داد: در این مدت تمام بخاری های نفتی در مناطقی که دارای زیرساخت گاز بود جمع آوری و 276 هزار کلاس درس استاندارد شد؛ هر روز 89 کلاس از نظر سیستم گرمایشی ایمن و تمام مدارس خشتی و گلی جمع آوری شد در سال 97 هزار مدرسه خشت و گلی داشتیم که امروز این مدارس با مدارسی ایمن جایگزین شده است.

حاجی میرزایی گفت بودجه عمرانی کشور برای مدرسه سازی در سال 99 به 7.5 درصد افزایش پیدا نموده است که حاکی از توجه وافر دولت حضرتعالی به امر مدرسه سازی و توسعه فرهنگ است لذا به نمایندگی از جامعه فرهیخته کشور از حمایت های حضرتعالی و دولت تدبیر و امید قدردانی می کنم.

لازم به ذکر است این فضاهای آموزشی در 15 استان کشور و با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد تومان آماده بهره برداری شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1755

به "افزایش 7.5 برابری بودجه عمرانی کشور برای مدرسه سازی در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 7.5 برابری بودجه عمرانی کشور برای مدرسه سازی در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید