اولین مذاکرات پنتاگون با ارتش چین

به گزارش مجله سلنا، ایسنا نوشت: برای اولین بار از زمان روی کار آمدن جو بایدن در ماه ژانویه، یک مقام ارشد پنتاگون با ارتش چین با تمرکز بر مدیریت خطر میان این دو کشور رایزنی کرد.

اولین مذاکرات پنتاگون با ارتش چین

به نقل از خبرگزاری رویترز، مقابله با چین سالهاست که در قلب سیاست امنیت ملی آمریکا قرار گرفته است و دولت بایدن رقابت با پکن را به اسم بزرگترین محک ژئوپولیتیک این قرن توصیف نموده است.

روابط میان چین و ایالات متحده پرتنش است و این دو اقتصاد برتر دنیا بر سر بسیاری از مسائل از جمله تایوان، شرایط حقوق بشری چین تا فعالیت نظامی آن در دریای چین جنوبی اختلاف نظر دارند.

با وجود تنش ها و لفاظی های تند و تیز، مقامهای ارتش آمریکا از مدتها قبل خطوط ارتباطی باز با همتایان چینی خود داشتند که آنها را قادر میسازد تنش آفرینی بالقوه را محدود نموده یا هر حادثه احتمالی را مدیریت نمایند.

مایکل چیس، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور چین با ژنرال هوآنگ ژوئپینگ، معاون همکاری نظامی بین المللی در دفتر ارتش آزادی بخش خلق چین گفت وگو کرد.

یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نگردد، گفت: آنها از خط تلفن دفاعی آمریکا - چین برای برقراری یک ویدیو کنفرانس امن استفاده کردند. دو طرف روی اهمیت باز ماندن کانال های ارتباطی میان دو ارتش اتفاق نظر داشتند.

مقام ها می گویند لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا هنوز با همتای چینی خود صحبت ننموده است و بخشی از آن به دلیل این بحث است که کدام مقام چینی همتای ژنرال آستین محسوب می گردد.

روز پنجشنبه کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت ایالات متحده از رقابت با پکن استقبال میکند و در پی درگیری نیست اما روی طرح مسائلی از جمله اختلافات دریایی در دریای چین جنوبی ایستاده است. چین، ویتنام، برونئی، مالزی، فیلیپین و تایوان روی بخشهایی از دریای چین جنوبی ادعا دارند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1904

به "اولین مذاکرات پنتاگون با ارتش چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین مذاکرات پنتاگون با ارتش چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید