بایدن: امکان کاهش خرید نفت از ایران فراهم شده است

به گزارش مجله سلنا، خبرگزاری خبرنگاران- در ادامه رویکرد خصمانه مقامات آمریکایی درقبال کشورمان رئیس جمهور آمریکا گفت که عرضه کافی نفت به بازارهای جهانی، امکان کاهش خرید نفت از ایران را فراهم کرده است.

بایدن: امکان کاهش خرید نفت از ایران فراهم شده است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا روز جمعه در یادداشتی به وزارت امورخارجه این کشور شرح داد که اطلاعات موجود نشان می دهد در حال حاضر عرضه نفت به بازارهای جهانی به میزان کافی است و این امر امکان کاهش چشمگیر خرید نفت ایران از طریق کشورهای دیگر را ایجاد می کند.

جو بایدن در این یادداشت تاکید کرده است: مطابق با تصمیمات قبلی، عرضه کافی نفت و فرآورده های نفتی از کشورهایی غیر از ایران (به بازار جهانی) وجود دارد تا امکان کاهش قابل توجه خرید نفت و فرآورده های نفتی از ایران از طریق موسسات مالی خارجی فراهم شود.

بنابر این گزارش، کاخ سفید موظف است هر شش ماه یکبار تأیید کند که عرضه نفت کافی در سطح بازار جهانی برای حفظ تحریم های اعمال شده علیه ایران در سال 2012 در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما وجود دارد.

یادداشت رئیس جمهور بایدن به وزارت امورخارجه آمریکا در آستانه ویدئو کنفرانس او و شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین که قرار است روز دوشنبه برگزار شود، منتشر شده است.

به گزارش رویترز، چین با میانگین خرید بیش از 500 هزار بشکه در روز طی سه ماه گذشته بزرگترین خریدار نفت ایران به شمار می آید.

اما دولت جو بایدن در آستانه برگزاری دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین، مرکز اتریش، این تحریم های نفتی را علیه شرکت های چینی اعمال نمی کند.

رویترز پیشتر در گزارشی نوشته بود که شرکت های چینی به رغم تحریم های آمریکا به خرید نفت ایران ادامه می دهند و به همین دلیل اقتصاد ایران توانسته است در مقابل تحریم های آمریکا دوام بیاورد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2041

به "بایدن: امکان کاهش خرید نفت از ایران فراهم شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: امکان کاهش خرید نفت از ایران فراهم شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید