تحویل ماهواره پارس 1 به سازمان فضایی ایران

به گزارش مجله سلنا، ماهواره پارس 1 پس از انجام موفقیت آمیز تمام تست های مربوطه به سازمان فضایی ایران به این سازمان تحویل شد.

تحویل ماهواره پارس 1 به سازمان فضایی ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان فضایی ایران، در این مراسم که با حضور مرتضی براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران، حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران و معاونین و مدیران دو مجموعه برگزار گردید، ماهواره پارس 1 پس از انجام موفقیت آمیز تمام تست های مربوطه به سازمان فضایی ایران تحویل شد.

در این مراسم براری، بر اهمیت توسعه فناوری فضایی و شتاب بخشی به این جهت تاکید نمود و گفت: خدا را شاکریم که متخصصین پژوهشگاه فضایی ایران در یک کوشش مستمر و خستگی ناپذیر توانستند با وجود تمام محدودیت های شیوع ویروس کرونا، این پروژه را مطابق با زمان بندی از پیش معین شده به اتمام برسانند و تمام تست های مورد احتیاج را با موفقیت پشت سر بگذارند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توانمندسازی شبکه طراحی و ساخت ماهواره را یکی از راهبردهای اصلی در پروژه های فضایی دانست و اضافه نمود: هدف ما تداوم همکاری های شبکه های ایجاد شده در جهت طراحی و ساخت ماهواره ها است و کوشش می کنیم با توانمندسازی این شبکه همکار، از رسوب علمی و دانش ایجاد شده به نحو احسن برای توسعه فناوری فضایی و شکوفایی صنعت فضایی کشور بهره ببریم.

رئیس سازمان فضایی ایران استفاده از تمام ظرفیت های علمی و مالی کشور را در جهت توسعه فناوری فضایی بومی از دیگر اولویت های سازمان فضایی ایران برشمرد و خاطر نشان کرد: از تمام ظرفیت های ملی برای توسعه صنعت فضایی کشور بهره خواهیم گرفت به نحوی که چشم انداز ما رونق این حوزه و رشد و توانمندی تمامی فعالین و بازیگران صنعت فضایی کشور چه در بخش دانشگاهی و تحقیقاتی و چه در بخش خصوصی است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ماهواره پارس 1 را یکی از عملیاتی ترین و پیشرفته ترین ماهواره های بومی کشور دانست و گفت: در طی طراحی و ساخت این ماهواره گلوگاه های فناوری متعددی پیش روی متخصصان ما بود که برای اولین بار در کشور و با یاری متخصصین خلاق ایرانی توانستیم این فناوری ها را بومی سازی کنیم و اکنون توانمندی طراحی و ساخت ماهواره های سنجشی عملیاتی با کاربردهای مورد احتیاج در پژوهشگاه فضایی ایران نهادینه شده است.

مرتضی براری ضمن تشکر و تقدیر از کوشش تمامی متخصصین و تیم اجرایی پروژه ماهواره پارس 1 در پژوهشگاه فضایی ایران و سازمان فضایی ایران ابراز امیدواری کرد تا با ادامه فرایند توسعه فناوری فضایی درکشور، شاهد ارائه خدماتی کاربردی به کشور باشیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1460

به "تحویل ماهواره پارس 1 به سازمان فضایی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل ماهواره پارس 1 به سازمان فضایی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید