جزئیات برنامه جدید دولت برای برطرف چالش مسکن

به گزارش مجله سلنا، خبرنگاران : معاون وزیر اقتصاد اطلاع داد، پیشنهاد ایجاد صندوق های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات(REITs) برای حل مشکل مسکن به سازمان بورس ارائه شد.

جزئیات برنامه جدید دولت برای برطرف چالش مسکن

جهت دریافت خدمات درب ورودی ساختمان ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش مجله سلنا به نقل از تسنیم ، محمدعلی دهقان دهنوی با اشاره به چالش های ایجاد شده در حوزه مسکن تاکید نمود در جهان راهکار های مختلفی برای رفع شدن مسائل عرضه و تقاضا در حوزه مسکن مطرح شده است یکی از بهترین راهکارها در این حوزه استفاده از صندوقهای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات(ریتس) در بازار سرمایه می باشد.

وی اضافه نمود، با آنالیز های صورت گرفته در معاونت مالی وزارت اقتصاد و لحاظ کردن شرایط مختلف پیشنهاد ایجاد صندوق های ریتس از سوی معاونت افتصادی وزارت اقتصاد به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه شد.

دهقان دهنوی گفت: صندوق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، نوعی صندوق سرمایه گذاری است که سرمایه های خرد افراد را به منظور سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تجمیع می کند.

معاون مالی وزیر اقتصاد با بیان اینکه برای فروش متری مسکن در بازار سرمایه تجربه موفقی وجود ندارد، بر اساس پیشنهادهای مطرح شده مقرر شده است برای فروش املاک عظیم دولتی اولا از روش افراز استفاده شده و در نهایت این املاک در بازار سرمایه به مردم عرضه شوند.

صندوق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات Real Estate Investment Trust (REIT یکی از راه هایی است که دولت در جهت تنظیم بازار مسکن به ان متمایل شده است. تاسیس نهادهای سرمایه گذاری در بخش زمین و مستغلات تحت عنوان شرکتهای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، از جمله ابزارهایی است که کشورهای صنعتی از آن استفاده می نمایند.

دهقان تاکید نمود، در زمان ثبت نام طرح ملی اقدام مسکن با انبوه سرمایه های خرد روبرو شدیم که خواهان تامین مسکن بودند. در ان برهه رقمی نزدیک به 48 هزار میلیارد تومان تقاضای بالقوه تشکیل شده از سرمایه های کوچک 30 میلیون تومانی خود نمایی کرد. معاون وزیر اقتصاد گفت: این درحالی بود که قیمت هر خانه 300 میلیون تومان بوده که حداکثر 150 میلیون تومان از آن می توانست وام بود.

وی ادامه داد، در این شرایط باید به سمت استفاده از ریتس برویم تا سرمایه های خرد با ورود به بازار سرمایه مولد گردد.

این مقام مسئول گفت: تسریع در راه اندازی این روش ازمون شده میتواند در بخش فراوری و تقاضای واقعی در مسکن موثر باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 912

به "جزئیات برنامه جدید دولت برای برطرف چالش مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برنامه جدید دولت برای برطرف چالش مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید