جزئیات جدید افزایش حقوق بازنشستگان ، افزایش رقم بیمه تکمیلی

به گزارش مجله سلنا، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان، این صندوق در سال جاری به طور میانگین افزایش حقوق بازنشستگان را از کف 22 درصد تا سقف 57 درصد افزایش داده است.

جزئیات جدید افزایش حقوق بازنشستگان ، افزایش رقم بیمه تکمیلی

به گزارش مجله سلنا به نقل از ایرنا، اکبر افتخاری روز سه شنبه در نخستین نشست خبری خود بعد از تصدی در صندوق بازنشستگی کشوری که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، بیان نمود: این افزایش حقوق در بحث همسان سازی حقوق برای امسال شامل 90 درصد از بازنشستگان کشوری شد و این در حالی است که سال گذشته همسان سازی حقوق شامل 82 درصد از بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری شده بود.

  • 15 درصد افزایش حقوق شامل همه بازنشستگان شده است

وی تاکید کرد: 15 درصد افزایش حقوق که سالانه برای بازنشستگان در نظر گرفته می شود امسال نیز شامل همه بازنشستگان شده است. افتخاری ادامه داد: اما در بخش همسان سازی حقوق باید گفت که افزایش حقوق در این زمینه سیر نزولی داشته و شامل 22 تا 57 درصد افزایش شده که بر اساس ضوابط و مقررات اعمال شده است و شاهد بودیم که این افزایش در حقوق فروردین ماه نیز انجام شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: عده ای از بازنشستگان هستند که همسان سازی شامل حال آنها نمی شود که سه دسته هستند، نخست کسانی که که دارای سقف بالای حقوق هستند یعنی هفت برابر حداقل حقوق را دریافت می کنند، اما این افراد شامل افزایش 15 درصدی حقوق هستند.

وی ادامه داد: کسانی نیز هستند که سنوات زیر 30 سال را دارند که تعداد آنها م زیاد است و در صدد هستیم که این موضوع را حل کنیم و افراد دیگری هستند که در گروه خودشان حقوق بیشتری می گیرند اما باید افزایش حقوق شامل کسانی باشد که حقوق کمتر می گیرند.

افتخاری ادامه داد: 90 درصد بازنشستگان کشوری مشمول همسان سازی می شوند و میانگین حقوق آنها به سه میلیون و 700 هزار تومان رسیده یعنی به طور میانگین نسبت به سال گذشته که 2 میلیون و 700 هزار تومان بوده، 800 هزار تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه حقوق بازنشستگان کشوری همراه با همسان سازی، 28 فروردین ماه به حساب آنها واریز شده، اضافه کرد: علاوه بر همسان سازی، تسهیلات دیگری را نیز برای بازنشستگان در نظر گرفته ایم که شامل تخفیف بیمه ملت، تخفیف محصولات پگاه و کفش ملی است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مورد همسان سازی شاغلان کشوری نیز گفت: بر اساس مکاتباتی که با رئیس سازمان برنامه و بودجه داشته ایم و همچنین جلساتی که برگزار شده، امیدواریم این افراد مشمول قانون همسان سازی شوند.

وی گفت: قاعده اصلی افزایش حقوق بازنشستگان از منابع همسان سازی است که باید از حقوق پایین به بالا همسان سازی به صورت نزولی انجام شود یعنی از 42 درصد تا هفت درصد نسبت به حقوق بازنشستگان از منابع همسان سازی افزایش پیدا می کند.

افتخاری بیان نمود: برنامه ریزی هایی برای قدرت خرید بازنشستگان کشوری انجام داده ایم که یکی از آنها، استفاده از توان صندوق ها و شرکت های تابعه از جمله اقداماتی است که در این خصوص انجام می شود.

وی گفت: پنج تفاهمنامه برای رفاه بازنشستگان انجام داده ایم و شرایطی را برقرار کرده ایم تا بازنشستگان در هر سال بتوانند سه بار وام یک میلیون و 200 هزار تومانی برای خرید از فروشگاه رفاه داشته باشند.

  • افزایش بیمه تکمیلی به 140 هزار تومان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مورد بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری نیز گفت: بیمه تکمیلی این افراد از 60 هزار تومان به 140 هزار تومان رسیده که امیدواریم بتوانیم با این افزایش، خدمات بیشتری را به آنها ارائه دهیم. مبلغ پرداختی از سوی بازنشستگان برای بیمه تکمیلی همان 30 هزار تومان است و افزایش نیافته است.

افتخاری در مورد حقوق مدیران شرکت های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری گفت: این خبر مربوط به سال 97 است که یکی از مدیران دریافتی بالا داشته و برکنار شده است و در همان سال،

وزارت رفاه به تمام مدیران دستورالعملی را ابلاغ کرد که دریافتی ها سقف مشخصی داشته باشد. وی همچنین در مورد حق اولاد بازنشستگان نیز اضافه کرد: طبق ضوابط قانونی، 15 درصد نیز به حق اولاد بازنشستگان اضافه شده است.

  • ابتلای 401 بازنشسته به کرونا

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مورد میزان ابتلاء به کرونا در میان بازنشستگان کشوری تأکید کرد: از میان بازنشستگان کشوری، 401 نفر به کرونا مبتلا شده که این موارد را نیز به ما اعلام کرده اند. همچنین شماره تلفنی را به بازنشستگان اعلام کرده ایم که در صورت ابتلاء به کرونا، با این شماره تماس بگیرند. وی شرح داد: به مدیریت های استانی صندوق با نشستگی اعلام شد که نیازهای بازنشستگان به کرونا بررسی و به آنها کمک شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 899

به "جزئیات جدید افزایش حقوق بازنشستگان ، افزایش رقم بیمه تکمیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید افزایش حقوق بازنشستگان ، افزایش رقم بیمه تکمیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید