جهانگیری ابلاغ کرد؛ هر روز فیلتر فضای مجازی، 50میلیارد تومان جریمه

به گزارش مجله سلنا، تهران (پانا) - معاون اول رئیس جمهوری تصویب نامه موضوع نحوه جریمه ایجاد محدودیت در دسترسی شهروندان و کاربران به خدمات فضای مجازی خارج از روال های مشخص شده قانونی توسط کارورها را ابلاغ کرد.

جهانگیری ابلاغ کرد؛ هر روز فیلتر فضای مجازی، 50میلیارد تومان جریمه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت هیئت وزیران در جلسه 29 فروردین 1400 به پیشنهاد مشترک وزارت خانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور مالی و دارایی و اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور و به منظور حفظ حق دسترسی شهروندان و کاربران به خدمات فضای مجازی، نسبت به معین میزان و نحوه جریمه ایجاد محدودیت در دسترسی شهروندان و کاربران به خدمات فضای مجازی خارج از روال های معین شده قانونی توسط کارورها تصمیم گیری کرد.

به موجب این تصمیم، در صورت ایجاد محدودیت، اختلال یا انسداد در نرم افزارها، تارنماها (وب­گاه ها)، برنامه های کاربردی و سایر خدمات مبتنی بر فضای مجازی از سوی کارورها (خارج از روال های معین شده قانونی)، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی) موظف است با جمع آوری مستندات فنی، ظرف (24) ساعت محدودیت، اختلال یا انسداد را به کارورها اعلام و همزمان مراتب محدودیت، اختلال یا انسداد را در پایگاه اطلاع رسانی خود منتشر کند.

همچنین در صورتی که کارورها ظرف مدت (24) ساعت از زمان اعلام سازمان نسبت به برطرف محدودیت، اختلال یا انسداد اقدام نکنند، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موظف است تا زمان برطرف تخلف روزانه تا سقف (500) میلیارد ریال کارور متخلف را جریمه کند. کارور موظف است با اعلام سازمان مبالغ را به حساب خزانه­ داری کل کشور واریز کند.

اگر پس از یک هفته از اعلام سازمان مذکور، کارور نسبت به برطرف محدودیت، اختلال یا انسداد اقدام نکرد، این سازمان مجاز است علاوه بر جریمه معین شده، نسبت به تعلیق یا کاهش مدت اعتبار پروانه کارور حداکثر به مدت دو سال اقدام کند و در صورت مرتفع نشدن اختلال پس از دو هفته از نامه سازمان، برابر قانون مجازات اسلامی نسبت به اقامه دعوی در مراجع قضایی از سوی سازمان یاد شده اقدام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1758

به "جهانگیری ابلاغ کرد؛ هر روز فیلتر فضای مجازی، 50میلیارد تومان جریمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری ابلاغ کرد؛ هر روز فیلتر فضای مجازی، 50میلیارد تومان جریمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید