حمله گروهی به زوج کوهنورد یزدی در روز روشن

به گزارش مجله سلنا، من همان آدمی هستم که امروز مورد خشونت قرار گرفته ام؛ این ها، حرف های مردی است که به همراه همسرش روز گذشته در حین کوهنوردی، مورد ضرب و شتم تعدادی از اراذل و اوباش قرار گرفته اند و از این موضوع و ناامنی گلایه مند هستند.

حمله گروهی به زوج کوهنورد یزدی در روز روشن

این خانواده که نخواستند نامی از آن ها برده شود، می گویند: روز گذشته در حالی که در عرصه طبیعی شیرکوه مشغول کوهنوردی بودیم، مورد حمله تعدادی از اراذل و اوباش قرار گرفتیم، به طوری که با سلاح سرد به من و همسرم حمله و ما را زخمی کردند.

وی اضافه می کند: ظاهراً این افراد از سلامت روانی در آن لحظه برخوردار نبودند و با حالتی غیرطبیعی و با استفاده از الفاظ رکیک به ما حمله کردند.

این خانواده که امروز نگران امنیت شان هستند، خاطرنشان می کنند: موضوع را به پلیس گزارش داده ایم و منتظر پیگیر قانونی هستیم، از طرفی نگران دیگر کوهنوردان و طبیعت گردانی هستیم که با وجود چنین اتفاقاتی دیگر امنیت ندارند.

مرتضی جعفری سرپرست انجمن کوهنوردان استان یزد در این می گوید: افرادی که به کوهنوردان حمله کرده اند، افراد زمین خوار و آبخوار بودند که نسبت به تصرف اراضی طبیعی و ملی و همچنین آب چشمه منطقه کوهستانی بادمستان فراشاه اقدام کرده اند و با وجود این که از قبل اطلاع داده ایم که بررسی و رسیدگی به این موضوع به خاطر بروکراسی اداری، به تعویق افتاده است.

وی با اشاره به این که این حادثه در دستور پیگیری متولیان قضایی و دستگاه های امنیتی استان قرار گرفته است، تصریح می کند: این اتفاق که قبلا هم منجر به آزردگی کوهنوردان دیگری در محدوده پناهگاه حیات وحش شیرکوه شده، علاوه بر بروز این قبیل مسائل و تهدید حیات وحش محدوده، طبیعت منطقه را هم متاثر خواهد کرد چرا که آب چشمه ای که باید صرف درختان و حیات وحش و جذب قنوات پایین دست می شده، هم تحت تصرف قرار گرفته است.

این مسئول خاطرنشان می کند: این افراد، منطقه را برای خود امن می کنند و اجازه نمی دهند امنیت برای دیگران برقرار باشد، پس علاوه بر کوهنوردان، گردشگران منطقه هم در این محدوده امنیت ندارند و ضمانتی برای سلامتشان هم موجود نیست لذا تسریع پیگیری این مقوله را خواستاریم، هرچند که شرایط کلی امنیت در منطقه ها طبیعی شناخته شده در استان قابل قبول است.

جعفری در پایان اظهار می کند: چنین مسائلی، محدود هستند و باید برای ثبات امنیت در منطقه نسبت به رفع این مشکل اقدام شود.

منبع: فرارو
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1857

به "حمله گروهی به زوج کوهنورد یزدی در روز روشن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله گروهی به زوج کوهنورد یزدی در روز روشن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید