خبرنگاران اعتراض تروئیکای اروپایی علیه واکنش ارتش یمن به حملات سعودی

به گزارش مجله سلنا، لندن - خبرنگاران - سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان با صدور بیانیه ای مشترک، حمله موشکی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به پایگاه هوایی عربستان در جنوب این کشور را که در پی افزایش حملات هوائی ائتلاف سعودی صورت گرفت، محکوم کردند.

خبرنگاران اعتراض تروئیکای اروپایی علیه واکنش ارتش یمن به حملات سعودی

با ما سفر کنید و با ارزانترین قیمت تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش پنجشنبه شب خبرنگاران، در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای وزارت امور خارجه انگلیس منتشر شد آمده است: حملات از این نوع، از جمله آن هایی که مناطق غیر نظامی را هدف قرار می دهد مغایر قوانین بین المللی است و نشان دهنده جدی بودن تهدیدی است که توسعه هواپیماهای بدون سرنشین برای امنیت منطقه ایجاد می نماید.

این بیانیه بدون اشاره به حملات ائتلاف متجاوز سعودی در یمن می افزاید: ما تعهد قوی خود را به امنیت و تمامیت عربستان سعودی مورد تاکید قرار داده و حمایت قوی خود را در مورد یک راهکار سریع برای درگیری ها در یمن که منجر به برقراری ثبات در منطقه گردد اعلام می داریم.

پیشتر یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن از حمله موشکی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی به پایگاه هوایی عربستان در جنوب این کشور اطلاع داد و گفت: یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط عربستان را با یک فروند موشک بالستیک هدف قرار داد و این موشک با دقت به هدف خود اصابت کرد.

وی اضافه کرد: این حمله در پاسخ به افزایش حملات اخیر ائتلاف سعودی به خاک یمن انجام شد.

در همین حال المسیره گزارش داد، در ادامه حملات هوایی ائتلاف سعودی به استان مأرب، جنگنده بمب افکن های عربستان طی ساعات گذشته در 25 نوبت شهرستان صرواح واقع در این استان را بمباران کردند.

حملات هوایی به استان مأرب درحالی صورت می گیرد که نیروهای ارتش یمن وکمیته های مردمی بر اردوگاه راهبردی کَوفَل که یکی از بزرگترین اردوگاه نظامی ائتلاف سعودی در غرب شهر مأرب محسوب می گردد، مسلط شدند.

کارشناسان معتقدند که نیروهای مبارز یمن با تسلط بر این اردوگاه نظامی در حقیقت در آستانه تسلط بر کل شهر مأرب قرار گرفته است، لذا این دستآورد نظامی بسیار حائز اهمیت است.

پیش تر نیز سخنگوی نیروهای مسلح یمن بیان کرد که نیروهای یمنی فرودگاه نظامی ابها در منطقه عسیر واقع در جنوب عربستان را هدف حملات پهپادی خود قرار دادند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1598

به "خبرنگاران اعتراض تروئیکای اروپایی علیه واکنش ارتش یمن به حملات سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اعتراض تروئیکای اروپایی علیه واکنش ارتش یمن به حملات سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید