ساخت کتابخانه مرکزی شیراز در 5 سال آینده

به گزارش مجله سلنا، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در شیراز، محمدهادی ایمانیه پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس با اشاره به کلنگ زنی کتابخانه مرکزی شیراز مطرح نمود: کتابخانه مرکزی شیراز با 17 هزار متر در بافت مرکزی شهر پیش بینی شده است و تصمیم بر این است که کتابخانه در 5 سال آینده ساخته گردد.

ساخت کتابخانه مرکزی شیراز در 5 سال آینده

بر تأمین بودجه پروژه کتابخانه مرکزی شیراز و تسریع در شروع مراحل ساخت این کتابخانه تاکید و افزود: طبق برنامه ریزی ها، تامین بودجه این پروژه از محل شهرداری شیراز و اعتبارات استانی و مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد و نهاد کتابخانه ها و ضروری است اعتبارات ساخت این پروژه ملی به صورت ویژه در سفر آینده رئیس جمهور به شهر شیراز پیگیری گردد.

وی تاکید نمود: روند واگذاری زمین به کتابخانه های عمومی و صدور پروانه ساخت به وسیله شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز تسریع می گردد؛ بعلاوه نقشه کشی و مطالعات زمین هرچه زود صورت گیرد تا این پروژه سریع تر به مناقصه گذاشته گردد. اجرای ساخت کتابخانه مرکزی شیراز نیز به وسیله اداره کل راه و شهرسازی استان فارس انجام خواهد شد.

شهرداری شیراز پیش بینی اعتبارات نیم درصد کند

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس در بخش دیگر سخنان خود مطرح کرد: شهرداری شیراز پیش بینی اعتبارات نیم درصد و کتابخانه های عمومی پیش بینی هزینه های جاری خود را اعلام کند تا با آنالیز این موارد، روند پرداخت اعتبارات نیم درصد در امسال تعییین تکلیف گردد.

ایمانیه بعلاوه با اشاره به جشنواره کتابخوانی رضوی خاطرنشان کرد: به فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی در راستای توجه به جشنواره کتابخوانی رضوی و مشارکت حداکثری مکاتبه خواهد شد.

مقام عالی دولت در فارس بعلاوه برگزاری جشنواره اهدای کتاب را اقدام ارزشمندی در راستای تقویت کتابخانه های عمومی برشمرد و گفت: در این راستا باید ظرفیت دانشگاه ها، کتابخانه های ادارات و کتابخانه های شخصی شناسایی گردد.

تأکید بر راه اندازی مجدد دارالکتب شهید مطهری

استاندار فارس بعلاوه با تأکید بر راه اندازی مجدد دارالکتب شهید مطهری در شیراز خواهان پیگیری شهرداری شیراز برای ایجاد کتاب فروشی و مراکز فرهنگی در نقاط آسیب پذیر شد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس نیز در این نشست با ارائه گزارشی از اقدامات انجمن در سال گذشته مطرح کرد: در سال گذشت، 4 نشست انجمن استان با 35 مصوبه تشکیل شد که از این میان، 20 مصوبه اجرایی شده و دیگر مصوبه ها در حال پیگیری است.

محمدحسین فیروزی به اقدام مهم کلنگ زنی پروژه کتابخانه مرکزی شیراز در آستانه روز شیراز اشاره و مطرح کرد: ایجاد این کتابخانه مطالبه قدیمی فرهیختگان و شهروندان بود که گام اول آن با معین زمین و کلنگ زنی انجام شد. ساخت کتابخانه مرکزی شیراز، بازسازی کتابخانه شهید دستغیب و بازطراحی کتابخانه رئیسی اردکانی به عنوان یک کتابخانه استاندارد، سرانه زیربنای کتابخانه ای در کلانشهر شیراز را ارتقا می دهد.

وی بیان اینکه دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در حال برگزاری است، مطرح کرد: این رویداد در سال گذشته با مشارکت 70 هزار نفر در استان فارس همراه بود. در این دوره نیز می توان با حمایت استانداری و فرمانداری ها و همکاری دستگاه های اجرایی مشارکت گسترده مردم را در این رویداد رقم زد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 20 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1402 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2373

به "ساخت کتابخانه مرکزی شیراز در 5 سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت کتابخانه مرکزی شیراز در 5 سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید