سند راهبردی پیرادندانپزشکی تدوین می شود

به گزارش مجله سلنا، شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی تدوین سند راهبردی پیرادندانپزشکی و نهایی کردن عناوین و برنامه درسی رشته های سلامت دهان و پروتز های دندانی را مصوب کرد.

سند راهبردی پیرادندانپزشکی تدوین می شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزای دانشجو، شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در چهارمین جلسه کمیته پیرادندانپزشکی تدوین سند راهبردی پیرادندانپزشکی و تهیه و تکمیل کوریکولوم دو رشته کارشناسی پروتز و بهداشت دهان و دندان (یا پرستاری دندانپزشکی) را مصوب کرد.

همچنین در پنجمین جلسه کمیته راهبردی پیرادندانپزشکی شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی مصوب شد که تدوین نهایی سند توسعه دوره های پیرادندانپزشکی و تدوین و نهایی کردن عناوین و کوریکولوم رشته های سلامت دهان و پروتز های دندانی انجام گیرد.

با برگزاری دومین نشست حضوری و مجازی هیأت ممتحنه بورد و ارزشیابی دندانپزشکی عمومی کشور با دستور کار انتخاب دبیر هیأت ممتحنه بورد، احمد جعفری عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به اتفاق آراء به این سمت برگزیده شد.

همچنین اولین نشست تعامل نظام دانشگاهی و فضای اجتماعی با موضوع نقش دانشکده های دندانپزشکی در ارتقاء سلامت دهان و دندان معلولین برگزار شد.

شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در ششمین جلسه کمیته راهبردی پیرادندانپزشکی که به صورت مجازی و حضوری تعدادی از اعضا با حضور دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در سالن جلسات این دبیرخانه برگزار شد، چهار تصمیم را اتخاذ کرد.

تهیه ارائه مجموعه سیاست ها و راهبرد های ملی سلامت دهان مبتنی بر شواهد در ایران، گزارشی از انجام مطالعات تطبیقی در سطح جهان، بررسی و اصلاح تشکیلات اداری و انجام کارسنجی های لازم در دانشکده های دندانپزشکی خصوصاً کارکنان غیر هیات علمی و تهیه شرح وظایف و الزام بودن به حضور نمایندگان معاونت بهداشتی و درمان در جلسات مذکور از جمله این تصمیمات بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1768

به "سند راهبردی پیرادندانپزشکی تدوین می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند راهبردی پیرادندانپزشکی تدوین می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید