شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری در دانشگاه خوارزمی

به گزارش مجله سلنا، تهران (پانا) - دانشگاه خوارزمی بیان کرد که بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری وزارت علوم از میان متقاضیان واجد شرایط، برای سال تحصیلی 1400-1401 بدون شرکت در آزمون، دانشجوی دکتری می پذیرد.

شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری در دانشگاه خوارزمی

بر اساس اعلام دانشگاه خوارزمی، دانش آموختگان دوره کارشناسی برای شرکت در فراخوان پذیرش بدون آزمون دوره دکتری باید میانگین معدل 16 یا بالاتر برای دوره کارشناسی ارشد نمره 17 یا بالاتر را کسب کنند.

همچنین فراغت از تحصیل کارشناسی ارشد متقاضی باید از تاریخ اول شهریور سال 98 به بعد صورت بگیرد و طول دوره تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر 5 نیمسال باشد.

کسب حداقل 7 امتیاز از ردیف شماره1بخش امتیازات پژوهشی در زمان آنالیز مدارک الزامی است و متقاضی باید حداقل یک مقاله علمی و پژوهشی یا ISI مستخرج از سرانجام نامه چاپ شده یا دارای گواهی معتبر چاپ دارای شماره و زمان چاپ مقاله چنانچه متقاضی هنوز پیروز به دفاع از سرانجام نامه خود نشده داشته باشد و مقاله ارائه شده باید در جهت رشته دانشجو باشد.

پذیرش برای ورود به دوره تحصیلی دکتری بدون آزمون دانشگاه خوارزمی، صرفا از بین دانش آموختگان دانشگاه های دولتی معتبر انجام خواهد گرفت.

دانشجو پس از کسب پذیرش در مقطع دکتری فقط تا سرانجام نیمسال اول تحصیلی، فرصت خواهد داشت مقاله خود را که دارای گواهی پذیرش می باشد به چاپ رسانده و اصل آن را ارائه نماید، در غیر این صورت قبولی وی لغو خواهد شد.

متقاضیانی که هنوز دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستند مشروط به اینکه تا تاریخ31 شهریور 1400 فارغ التحصیل شوند می توانند از تسهیلات فوق استفاده کنند در غیر این صورت پذیرش آنها لغو خواهد شد.

افرادی که در دوره کارشناسی ارشد خود از سهمیه بدون آزمون استفاده نموده اند، می توانند از این سهمیه در دوره دکتری نیز استفاده کنند. هر داوطلب فقط مجاز به انتخاب یک رشته/گرایش دکتری است.

دانش آموختگان دانشگاه های پیغام نور، آزاد، غیر انتفاعی، دورههای مجازی، نیمه حضوری، اتباع خارجی و فارغ التحصیالن دانشگاه های خارج از کشور مجاز به شرکت در این فراخوان نمی باشند. دانشجویان پردیس بین الملل دانشگاه خوارزمی نیز امکان شرکت در فراخوان را دارند.

در صورت انصراف فرد پذیرفته شده، مشخص جایگزین فقط با تایید دانشکده و گروه مربوطه و کمیته معاونت آموزشی دانشگاه و با شرط کسب امتیاز الزم امکان پذیر خواهد بود.

متقاضیان باید جهت ثبت نام الکترونیکی تا چهارم خرداد می توانند با مراجعه به سایت معاونت آموزشی دانشگاه خوارزمی نسبت به ثبت نام در فراخوان فوق اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1774

به "شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری در دانشگاه خوارزمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری در دانشگاه خوارزمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید