شروط فعالیت تالارها در شهرهای زرد و آبی ، طول برگزاری مراسم، حداکثر 3 ساعت

به گزارش مجله سلنا، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، ضمن تشریح پروتکل های مربوط به بازگشایی تالارهای پذیرایی، گفت: تالارهای پذیرایی با تعداد محدود نفرات، مجاز به فعالیت هستند؛ بطوری که در مناطق آبی حداکثر تعداد مجاز پذیرش مهمان 75 نفر و در شهرهای زرد 55 نفر در هر سالن است.

شروط فعالیت تالارها در شهرهای زرد و آبی ، طول برگزاری مراسم، حداکثر 3 ساعت

مهندس محسن فرهادی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شیوه رعایت پروتکل های بهداشتی در تالارهای پذیرایی، گفت: به توافق رسیدیم که تالارها با ظرفیت درصدی فعالیت ننمایند؛ زیرا امکان کنترل کد ملی برای تالارها وجود ندارد. از طرفی ممکن است فردی دعوت گردد و با همراه اضافه به سالن برود و... پس عملا امکان کنترل کد ملی برای تالارها فراهم نیست و بنابراین احتمال حضور فرد بیمار در تالار پذیرایی وجود دارد.

فرهادی تاکید نمود: تالارهای پذیرایی نمی توانند جایگاه ثابت برای کسی درنظر بگیرند و امکان جابجایی جایگاه و افراد وجود دارد. بنابراین تالارهای پذیرایی با تعداد نفرات مجاز به فعالیت هستند؛ یعنی در منطقه آبی حداکثر تعداد مجاز پذیرش مهمان 75 نفر و در شهرهای زرد 55 نفر در هر سالن است.

وی تاکید نمود: همچنین طول مراسم نهایتا ظرف مدت 3 ساعت باید به اتمام برسد. در تالارهایی که فضای باز دارند (باغ تالار) این تعداد ظرفیت در نظر گرفته شده می تواند دو برابر گردد.

وی با اشاره به اینکه داشتن تهویه شرط اساسی بازگشایی تالارها است، اظهار کرد: سالن هایی که تهویه مناسب ندارند مجاز به فعالیت نخواهند بود. ضمناً اتحادیه تالارهای پذیرایی موظف شدند کتبا لیست تالارهایی که مجاز به فعالیت هستند را به دانشگاه علوم پزشکی محدوده مربوطه تحویل دهند و بازرسان ما در دانشگاه های علوم پزشکی موظف هستند به تالارها رفته و تطبیق تالار با شرایط رعایت پروتکل ها را چک نمایند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، توضیح داد: شاغلین تالارهای پذیرایی بویژه کسانی که مشغول پذیرایی هستند باید دستکش و ماسک داشته باشند. همچنین انجام هفتگی رپید تست ها برای شاغلین تالارها نیز لازم است.

وی اضافه نمود: بر اساس اطلاعات ما بعضی تالارها پیش از اعلام پروتکل ها به شکل شتابزده و بر اساس درصد ظرفیت، بازگشایی کردند که این موضوع به هیچ عنوان مورد تایید ما نیست و تنها ظرفیت تعداد نفرات مورد تایید ما است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1604

به "شروط فعالیت تالارها در شهرهای زرد و آبی ، طول برگزاری مراسم، حداکثر 3 ساعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروط فعالیت تالارها در شهرهای زرد و آبی ، طول برگزاری مراسم، حداکثر 3 ساعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید