شهروندان آلمانی نامزدهای انتخابات پارلمانی اروپا را نمی شناسند

به گزارش مجله سلنا، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که حدود یک ماه مانده تا انتخابات پارلمانی اروپا اکثر شهروندان آلمانی هنوز نامزدهای آلمانی شرکت کننده در این انتخابات که باید به آن ها رای بدهند را نمی شناسند.

شهروندان آلمانی نامزدهای انتخابات پارلمانی اروپا را نمی شناسند

به گزارش گروه بین الملل مجله سلنا به نقل از روزنامه جنرال آنسایگر سوئیس، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که حدود یک ماه مانده تا انتخابات مجلسی اتحادیه اروپا که اواخر ماه می برگزار می گردد اکثر شهروندان آلمانی هنوز نامزدهای شرکت نماینده در این انتخابات که باید به آن ها رای بدهند را نمی شناسند.

انتخابات مجلسی اروپا از 23 تا 26 ماه می (2 تا 5 خرداد) برگزار می گردد و در آلمان 1380 نامزد برای تصاحب 96 کرسی مجلس کوشش می نمایند. در مجموع 705 نماینده برای مجلس انتخاب خواهد شد و در صورت مشارکت انگلیس در این انتخابات تعداد نمایندگان به 751 افزایش خواهد یافت.

منفرد وبر، رئیس فراکسیون حزب مردم اروپا به عنوان نامزدی با بخت بالا برای جانشینی یان کلود یونکر، رئیس فعلی کمیسیون اروپا مطرح است. فرانس تیمرمانس سوسیال دموکرات هم رقیب وی برای تصاحب این سمت است.

به این ترتیب یک ماه مانده تا انتخابات مجلسی اروپا هنوز نامزدهای آلمانی شرکت نماینده در انتخابات اروپایی برای شهروندان آن تعیین نیستند. در یک نظر سنجی موسسه یوگو که به سفارش خبرگزاری آلمان انجام گرفته است 45 درصد شهروندان آلمانی اعلام نموده اند که هیچ یک از نه نامزد برجسته آلمانی که نمایندگان اصلی احزاب در انتخابات مجلسی اروپا هستند را نمی شناسند.

نتیجه غافلگیر نماینده این نظر سنجی هم این است که نامزد اتحادیه احزاب متحد مسیحی از حزب سوسیال مسیحی (منفرد وبر) که می خواهد رئیس آینده کمیسیون اروپایی گردد هم تنها توسط 26 درصد شهروندان آلمانی شناخته شده است. نیکلاس بر، دبیر کل حزب لیبرال دموکرات هم که از دیگر نامزدهای انتخابات اروپایی است به همین میزان شناخته شده است. اسکا کلر، نامزد اصلی سبزها در انتخابات اروپایی هم تنها توسط 7 درصد شهروندان آلمانی شناخته شده است. بقیه نامزدها هم تنها از طرف یک عدد یک رقمی از شهروندان آلمانی شناخته شده اند.

نمایندگان مجلس اروپا در آلمان در 26 ماه می انتخاب می شوند. بر اساس نظر سنجی موسسه یوگو اهمیت این انتخابات برای شهروندان آلمانی کم تر از انتخابات مجلسی آلمان و انتخابات های ایالتی ارزیابی می گردد. 3 درصد شهروندان این انتخابات را کم اهمیت ترین انتخابات ها می دانند.

نتایج این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که 38 درصد شهروندان آلمانی می خواهند تصمیمات انتخاباتی خود را بیشتر در راستا سیاست اروپایی راهنمایی نمایند وتنها 7 درصد خواستار جهت دهی این انتخابات در راستا سیاست داخلی آلمان هستند.

مهم ترین مسئله برای انتخاب نمایندگان آلمانی مسئله حمایت از آبّ و هوا (55 درصد) و بعد از آن سیاست پناهندگان (54 درصد) و سپس پوپولیسم راست افراطی با 8 درصد و سیاست اقتصادی 6 درصد و مسئله برگزیت 17 درصد و سیاست دفاعی 15 درصد و قواعد مربوط به اینترنت 12 درصد است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 تیر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 148

به "شهروندان آلمانی نامزدهای انتخابات پارلمانی اروپا را نمی شناسند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهروندان آلمانی نامزدهای انتخابات پارلمانی اروپا را نمی شناسند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید