مسکو: تصمیم ایران برای شروع غنی سازی 20 درصدی قابل پیش بینی بود

به گزارش مجله سلنا، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین امروز اعلام نمود: تصمیم ایران برای شروع غنی سازی 20 درصدی قابل پیش بینی بود.

مسکو: تصمیم ایران برای شروع غنی سازی 20 درصدی قابل پیش بینی بود

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین امروز شنبه در پیامی توییتری گفت که تصمیم ایران برای شروع غنی سازی 20 درصد قابل پیش بینی بود.

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در این باره نوشت: تصمیم تهران برای چنینن چیزی (شروع غنی سازی 20 درصدی اورانیوم) به خصوص در سایه ضرورت قانونی که اخیراً در مجلس ایران تصویب شد؛ کاملاً قابل پیش بینی بود.

میخاییل اولیانوف در این باره اضافه نمود: تنها سوال این است که چنین اقدامی در شرایط فعلی چقدر به موقع است.

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین دیروز آدینه نیز در پیامی توییتری گفت که ایران تصمیم غنی سازی 20 درصدی را به آژانس انرژی اتمی اطلاع داده است.

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در این باره نوشت: دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره تصمیم تهران برای شروع غنی سازی اورانیوم تا 20 درصد، به شورای حکام و شورای امنیت سازمان ملل گزارش داد. معمولاً این گزارش های محرمانه در عرض 10 دقیقه به رسانه ها درز پیدا می نماید. امروز طی 2 ساعت این رخ داد. فردی که این گزارش ها را افشا می نماید یک انسان است؛ در حال استراحت در تعطیلات.

لازم به ذکر است که اخیراً مجلس شورای اسلامی ایران در واکنش به اقدامات خصمانه آمریکا به ویژه نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل از سوی ترامپ در سال 2018 میلادی و نیز انفعال اروپا نسبت به تعهدات برجامی خود، مصوبه ای تحت عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران را به تصویب رساند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1475

به "مسکو: تصمیم ایران برای شروع غنی سازی 20 درصدی قابل پیش بینی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: تصمیم ایران برای شروع غنی سازی 20 درصدی قابل پیش بینی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید