مدنی: طرح های اشتغال با 430 تسهیلگر در 28 استان آموزش داده می گردد

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: 430 تسهیلگر در 28 استان نسبت به آموزش طرح های اشتغال زایی اجتماع محور فعالیت می نمایند.

مدنی: طرح های اشتغال با 430 تسهیلگر در 28 استان آموزش داده می گردد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، امیرحسین مدنی، صبح شنبه در مراسم سومین دوره آموزش تسهیلگران مالی و اجتماعی، اضافه کرد: عملیات اجرای طرح هادی اشتغالزایی، اجتماع محور یک سال است که شروع شده و بیش از 430 تسهیلگر در 28 استان آموزش های لازم را ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه محور توسعه هر جامعه سرمایه انسانی است، گفت: تا اکنون 18 هزار طرح اجتماع محور از سوی بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام اجرا شده و 50 هزار شغل به واسطه آن ایجاد شده است.

مدنی با تاکید بر اینکه سال گذشته 10 هزار شغل ایجاد شد، گفت: تا سرانجام سال قرار است 50 هزار شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم راه اندازی گردد.

مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: یک تسهیلگر باید باهوش و آتش به اختیار باشد تا بتواند به موقع تصمیم گیری کند و منجر به تحول در منطقه گردد.

مدنی به ایجاد اشتغال پایدار اشاره نمود و گفت: توانمندسازی و ایجاد اشتغال باعث می گردد مردم دیگر به شهر ها مهاجرت نکنند و بسیاری با ثبات در منطقه به شهر های خود بازگردند.

وی با تاکید بر اینکه در طرح های توانمندسازی زنان نقش محوری دارند، گفت: بیش از 41 درصد 18 هزار طرح اجتماع محور اجرا شده مدنظر بر عهده زنان است.

مدنی با اشاره به اینکه تا سرانجام سال با تولیدات گوشت 10 درصد احتیاج کشور را تامین خواهیم کرد، گفت: با اجرای طرح های اجرا شده تاکنون 5 درصد کسری گوشت کشور را تامین کردیم که 8 هزار تن تولیدات ما بوده است و قصد داریم تا سرانجام سال آن را به 10 درصد رد کنیم.

وی گفت: همچنین با اجرای طرح های اجتماع محور 12 هزار متر فرش بافته شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 9 دی 1398 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 520

به "مدنی: طرح های اشتغال با 430 تسهیلگر در 28 استان آموزش داده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدنی: طرح های اشتغال با 430 تسهیلگر در 28 استان آموزش داده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید