نسخه نویسی الکترونیکی اجباری می گردد

به گزارش مجله سلنا، نسخه نویسی الکترونیکی از ابتدای تیرماه 99 در استان خراسان رضوی همزمان با سراسر کشور اجباری می گردد.

نسخه نویسی الکترونیکی اجباری می گردد

به گزارش مجله سلنا به نقل از ایرنا، سرپرست اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی روز یکشنبه 14 اردیبهشت اضافه کرد: طرح نسخه نویسی الکترونیکی که به صورت آزمایشی در 8 شهرستان استان به اجرا درآمده است، قرار است از 15 اردیبهشت تا خاتمه خردادماه به صورت داوطلبانه اجرایی گردد و از ابتدای تیر ماه سال جاری همه موسسات درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت استان موظف به اجرای آن هستند.

دکتر علیرضا رمزی ادامه داد: طرح نسخه نویسی الکترونیکی سال 98 در شهرستان های نیشابور، درگز، چناران، تربت جام، سرخس، تربت حیدریه، فریمان و بردسکن خراسان رضوی به صورت آزمایشی اجرا شد.

وی حرکت به سوی استقرار دولت الکترونیک در بیمه سلامت خراسان رضوی به ویژه در شرایط کرونایی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در قالب طرح نسخه نویسی الکترونیکی نسخه بیمار به صورت الکترونیکی توسط پزشک صادر شده و خدمات پاراکلینیکی بیمه سلامت مانند داروخانه و آزمایشگاه طبق هماهنگی لازم انجام می گردد.

رمزی اضافه کرد: طرح نسخه نویسی الکترونیکی، تبادل الکترونیکی اسناد بستری و استحقاق سنجی در بیمارستان های دولتی دانشگاهی که از سال قبل شروع شده است سال جاری با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت و سامانه استحقاق سنجی الکترونیک برای پزشکان و مراکز خصوصی طرف قرارداد در سرتاسر استان عملیاتی خواهد شد.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفـت: تا به امروز 299 موسسه و فرد طرف قرارداد اعم از داروخانه و سایر مراکز تشخیصی و پزشک در قالب نسخه نویسی الکترونیکی با بیمه سلامت خراسان رضوی همکاری دارند که تا به امروز 192 هزار و 158 نسخه الکترونیک بدین طریق در سطح استان فراوری شده است.

رمزی تعداد موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت در خراسان رضوی شامل پزشکان عمومی و متخصص، داروخانه ها، بیمارستان ها، دندانپزشکان و سایر مراکز تشخیصی و درمانی را بیش از سه هزار و 940 مورد عنوان نمود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 926

به "نسخه نویسی الکترونیکی اجباری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه نویسی الکترونیکی اجباری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید