واشنگتن پست: ترامپ در جستجوی جایگزین پامپئو است

به گزارش مجله سلنا، با تشدید برآورد ها درباره کناره گیری وزیر امور خارجه آمریکا برای شرکت در انتخابات سنا، رئیس جمهور آمریکا کوشش های خود برای یافتن جایگزین پامپئو را افزایش داده است.

واشنگتن پست: ترامپ در جستجوی جایگزین پامپئو است

به گزارش گروه بین الملل مجله سلنا، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شده که قصد ندارد در رقابت های سال آینده مجلس سنای آمریکا شرکت کند اما کسانی که نزدیک به وی هستند گفته اند وی هنوز تصمیم نهایی خود در این باره را اتخاذ نکرده است.

به گزارش روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، این موضوع مانع از برآورد ها در این باره نشده که چه کسی جایگزین احتمالی پامپئو در راس وزارت امور خارجه آمریکا خواهد شد. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز به آتش این برآورد ها دامن زده و رایزنی هایی را با نمایندگان و مقاماتی که وی آنها را مد نظر دارد انجام داده است.

پامپئو تا ماه ژوئن (خرداد ماه) هنوز زمان زیادی دارد تا تصمیم بگیرد که برای انتخابات سنا مشارکت کند یا خیر اما میچ مک کونل رهبر اکثریت سنا در حال ترغیب پامپئو برای مشارکت در انتخابات سنا در ایالت کانزاس است.

جمهوری خواستار نگران هستند در صورت عدم حضور پامپئو در انتخابات سنا در ایالت کانزاس، کریس کوباچ نامزد آنها در این ایالت، جایگاه سنا را به نفع دموکرات ها از دست بدهند.

از سوی دیگر پامپئو سودای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2024 را در سر دارد و مک کونل معتقد است که سنا بهترین راستا برای این هدف پامپئو است.

ترامپ ماه پیش گفته بود که پامپئو نزد وی آمده و گفته است که می خواهد به عنوان وزیر امور خارجه باقی بماند اما ترامپ گفت اگر عدم حضور پامپئو در انتخابات سنا در ایالت کانزاس باعث از دست رفتن این ایالت از دست جمهوری خواستار می گردد پامپئو باید دیدگاه فکری خود را تغییر دهد چون وی در کانزاس از محبوبیت برخوردار است.

پامپئو خود نیز پیغام های متناقضی درباره حضور یا عدم حضور در انتخابات سنا ارسال می نماید. وی چند روز پیش یک صفحه شخصی در شبکه اجتماعی توئیتر ایجاد کرد که پس زمینه آن مزارع ایالت کانزاس را نشان می دهد.

تمامی این عدم اطمینان ها سبب شده تا چندین مقام آمریکایی بدون سر و صدا خود را به عنوان جایگزین پامپئو بدانند اما ترامپ همچنان در حال جستجو برای جایگزین پامپئو است.

فردی که بیشترین اشاره ها به وی برای جانشینی پامپئو شده رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی آمریکا است. وی که چهارمین مشاور امنیت ملی آمریکا در دولت ترامپ به شمار می آید از زمانی که سر کار آمده مسئولیت های دیپلماتیکی اش افزایش چشمگیری داشته و همچنین روابط بسیار خوبی با ترامپ و پامپئو دارد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 639

به "واشنگتن پست: ترامپ در جستجوی جایگزین پامپئو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن پست: ترامپ در جستجوی جایگزین پامپئو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید