پوتین: فضای مجازی به عرصه ای برای رویارویی تبدیل شده است

به گزارش مجله سلنا، رئیس جمهوری روسیه هشدار داد که فناوری های جدید دیجیتالی و فضای مجازی به عرصه ای برای تهدیدات جهانی، رویارویی نابرابر و حملات سایبری علیه منافع ملی کشورها تبدیل شده است.

پوتین: فضای مجازی به عرصه ای برای رویارویی تبدیل شده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز جمعه در نشست هفتگی خود با اعضای شورای امنیت این کشور اظهار داشت که امروزه فضای دیجیتالی و مجازی تهدیدات بالقوه فراوانی را هم برای امنیت جهانی و هم برای حاکمیت کشورها و منافع ملی آنها در بر دارد.

پوتین گفت: راه حلهای جدید فناوری، خطرات جدیدی را نیز به همراه آورده است: ما شاهد هستیم که فضای مجازی و دیجیتالی به عرصه ای مناسب برای رویارویی های اطلاعاتی و به منظور رقابت ناعادلانه و حملات سایبری تبدیل شده است. تمامی این واقعیات های جدید عصر فناوری های نو، از لحاظ کیفی شرایط در عرصه بین المللی را تغییر داده است.

به گفته وی، عرصه مجازی از سوی ترویست های بین المللی و سازمان های جنایتکار نیز مورد استفاده قرار می گیرد و در این رابطه تهدیدات بالقوه ای برای کل امنیت جهانی و برای تک تک کشورها و حاکمیت و منافع ملی آنها وجود دارد.

رئیس جمهوری روسیه در نشت شورای امنیت روسیه تأکید کرد که مسائل مربوط به سیاست کشور در زمینه امنیت اطلاعات بین المللی باید مورد بحث و بررسی دقیق قرار بگیرد. و لازم است تا عرصه مرسوم فعالیت های دولت، جامعه و تجارت بطور اصولی دچار تحول شده و با واقعیت های روز بین المللی مطابقت پیدا کند. به گفته وی، این اقدام امکانات جدیدی را برای اقتصاد و بازار کار و همچنین ارتقای سطح زندگی شهروندان روسیه بوجود خواهد آورد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1677

به "پوتین: فضای مجازی به عرصه ای برای رویارویی تبدیل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: فضای مجازی به عرصه ای برای رویارویی تبدیل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید