کاردار سفارت فرانسه در تهران به وزارت خارجه احضار شد

به گزارش مجله سلنا، در واکنش به بیانیه وزارت امور خارجه فرانسه، شرکت سه نفر از وزرای مشاور دولت فرانسه در اعتراضاتی در پاریس و اقدام نشریه شارلی ابدو کاردار سفارت فرانسه در نبود سفیر این کشور دیروز (چهارشنبه) ششم مهر ماه، به وسیله رئیس اداره دوم اروپای غربی به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران احضار شد.

کاردار سفارت فرانسه در تهران به وزارت خارجه احضار شد

به گزارش فارس، لازم به ذکر است ماموریت سفیر فرانسه در تهران چندی پیش انتها یافته و هنوز سفیر جدیدی جایگزین نشده است.

در احضار کاردار سفارت فرانسه به وی اعلام شد که جمهوری اسلامی ایران دخالت وزارت خارجه فرانسه و بعضی مقامات فرانسوی در امور داخلی ایران با استفاده از تعبیر های جعلی را مردود خوانده و قویا محکوم می نماید.

به کاردار سفارت فرانسه بعلاوه گفته شد بیانیه وزارت خارجه فرانسه درصدد است اغتشاشگرانی که هدفی جز تخریب اموال عمومی و جان و مال مردم نداشته اند، را تطهیر کند.

رئیس اداره دوم اروپای غربی بع کاردار فرانسه گفت: مقامات فرانسوی بازی دوگانه ای را دنبال می نمایند، زیرا از سویی میزبان گروهک هایی هستند که طی سال ها و نیز در ایجاد اغتشاشات اخیر در ایران مستقیما دست دارند و از سوی دیگر نیرو های انتظامی ایران را برای برخورد با همین آشوبگران محکوم می نماید.

این دیپلمات ارشد ایرانی در این ملاقات اظهار داشت: شاید مقامات فرانسوی نحوه مقابله شدید نیرو های پلیس این کشور با جلیقه زرد ها را که نظم و امنیت در این کشور را مختل نموده بودند، فراموش نموده اند.

رئیس اداره دوم اروپای غربی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بخشی از بیانیه طرف فرانسوی مبنی بر اینکه این کشور، اتحادیه اروپا و سایر شرکا، تمامی گزینه های ممکن را در واکنش به تحولات اخیر مد نظر قرار خواهند داد، توضیح داد:. جمهوری اسلامی ایران تحت هیچ شرایطی دخالت در امور داخلی خود را تحمل ننموده و با رصد دقیق مواضع و تحرکات بیگانگان، اقدام بهنگام و مقتضی را در دستورکار خواهد داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مهر 1401 بروزرسانی: 8 مهر 1401 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2276

به "کاردار سفارت فرانسه در تهران به وزارت خارجه احضار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاردار سفارت فرانسه در تهران به وزارت خارجه احضار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید