کاروان رباتیک ایران به مسابقات جهانی کره جنوبی اعزام شدند

به گزارش مجله سلنا به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سروش صادق نژاد، رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا در این خصوص اضافه نمود: مسابقات جهانی رباتیک فیرا سال جاری، برای بیست و چهارمین سال متوالی به همت فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، در شهر چانگوان کشور کره جنوبی برگزار می گردد.

کاروان رباتیک ایران به مسابقات جهانی کره جنوبی اعزام شدند

وی اضافه کرد: این مسابقات در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی و در تاریخ های 20 الی 28 مردادماه برگزار می گردد. ایران نیز در بخش دانش آموزی با 27 تیم و در بخش دانشجویی با 11 تیم از دانشگاه های صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف، یزد، اصفهان، فنی و حرفه ای و همچنین مدارس سلام، دانش، علامه طباطبایی، خاتم، علامه حلی، موسسه فرهنگی و آموزشی آرمان و ابداع گران و همچنین چند موسسه علمی و پژوهشی دیگر، برای حضور در این رقابت ها شرکت نموده که به تدریج از روز آدینه 18 مردادماه این تیم ها به این شهر عزیمت خواهند کرد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی رباتیک فیرا اضافه کرد: برگزاری این رقابت ها در ایران و همچنین حضور گروه های پیروز ایرانی در رقابتهای بین المللی می تواند زمینه ساز تبادل اطلاعات بین تیمها؛ حضور تیمهای پیروز در کنار یکدیگر و شکل گیری فعالیتهای مشترک با دانشگاه ها و مرکز علمی دیگر کشورها باشد. این علم روز جهان که بسیاری از صنایع مختلف را در بر می گیرد؛ علاوه بر توسعه اقتصاد دانش بنیان و ایجاد خودکفایی در بسیاری از صنایع؛ به نخبگان ایرانی برای راه اندازی کسب و کارهای نوپا یاری خواهد نمود که زمینه ساز ایجاد نگرشی جدید در فعالیتهای علمی و پژوهشی، توسعه هرچه بهتر و مطلوب تر استارت آپ های این حوزه و توسعه دانشگاه های نسل سوم کشور را فراهم خواهد نمود.

وی اضافه کرد: امسال در کنار برگزاری مسابقات مدرسه رباتیک بین المللی فیرا نیز برای سومین سال متوالی در روزهای پیش از مسابقات برگزار می گردد که کشورها در یک برنامه بین المللی هماهنگ به آموختن آخرین دستاوردهای روز جهان می پردازند. همچنین با برگزاری منظم مسابقات بین المللی رباتیک امیرکبیر (فیراکاپ آزاد ایران) که امسال نیز در اوایل اسفندماه امسال برگزار گردید، کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا سعی دارد تا با همکاری مجامع بین المللی بتواند در توسعه این دانش در کشور و افزایش مهارت علاقه مندان به این حوزه گام بردارد.

وی در سرانجام اضافه کرد: نگاه ویژه کشورهای منطقه به این علم و همچنین راه اندازی وزارتخانه هوش مصنوعی در بعضی از کشورهای همسایه؛ نشان دهنده اهمیت این حوزه در صنعت و توسعه کشورها بوده و سیاست گذاران را ملزم می نماید که برنامه ریزی؛ جهت دهی و سرمایه گذاری درستی در این بخش انجام دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 شهریور 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 217

به "کاروان رباتیک ایران به مسابقات جهانی کره جنوبی اعزام شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاروان رباتیک ایران به مسابقات جهانی کره جنوبی اعزام شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید