کشته شدن یکی از سران پ ک ک در شمال عراق

به گزارش مجله سلنا، ترکیه اعلام نمود که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی این کشور یکی از مقامات پ ک ک در شمال عراق از پای در آمده است.

کشته شدن یکی از سران پ ک ک در شمال عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ترکیه اظهار داشت که سازمان اطلاعات میت و ارتش این کشور در عملیاتی در شمال عراق پیروز به کشتن یکی از اعضای مهم گروه تروریستی پ ک ک شده اند.

در بیانیه منتشر شده آمده است: عمر آیدین مسئول خودخوانده گمرک گروه تروریستی پ ک ک در نتیجه این عملیات از پای در آمده است.

رناس آیدین با نام مستعار عمر آیدین، از سال 1999 در اقدامات این گروه تروریستی از جمله قاچاق سلاح، انسان و مواد مخدر بین ایران و عراق فعالیت داشته که با اطلاعات بدست آمده از سوی میت به تدریج شناسایی و تعقیب شد.

عنوان شده که در این عملیات از شبکه های اطلاعاتی میت در منطقه(شمال عراق) استفاده شده و در یک زمان مناسب و در عملیاتی مشترک، این فرد از پای در آمده است.

این فرد همچنین مسئولیت جمع آوری خراج در منطقه شمال عراق را نیز بر عهده داشته است.

عملیات نیروهای ترکیه در شمال عراق طی دو سال گذشته افزایش چشمگیری یافته به طوریکه منجر به اعزام نیروی زمینی به منطقه کردستان عراق و نیز انجام عملیات های هوایی متعدد علیه گروه تروریستی پ ک ک شده است.

این عملیاتها اما با مخالفت گروههای سیاسی و نیز دولت بغداد روبرو شده است و بغداد چندین بار نسبت به انجام آنها به آنکارا هشدار داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1702

به "کشته شدن یکی از سران پ ک ک در شمال عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن یکی از سران پ ک ک در شمال عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید