یارانه نو چه زمان قابل برداشت است؟، چه کسانی امروز یارانه گرفتند؟

به گزارش مجله سلنا، به گزارش خبرنگاران، اولین مرحله از یارانه تازه دولت رئیسی 19 اردیبهشت به حساب سرپرستان خانوار واریز و از 21 اردیبهشت ماه قابل برداشت شد.

یارانه نو چه زمان قابل برداشت است؟، چه کسانی امروز یارانه گرفتند؟

در این میان بعضی از افراد یارانه 300 و 400 هزار تومانی را دریافت نکردند و به این مساله اعتراض کردند. قرار شد معترضان برای بازبینی اطلاعات اقتصادی خانوار خود به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و اطلاعات خانوار خود را مجددا ثبت نمایند.

در ابتدا قرار بود اطلاعات این افراد آنالیز و مبلغ نو نو به حساب آنها واریز گردد. اما کمی بعد رئیس جمهور دستور داد یارانه به حساب جاماندگان واریز گردد. اما مشروط به اینکه این افراد اعتراض خود را در سامانه اعلام شده ثبت نمایند.

حالا سازمان هدفمندی اعلام نموده که مرحله دوم یاری معیشتی تکمیلی پس از درخواست بازبینی سرپرستان خانوار و تنونظر نسبت به دهک بندی و قطع یارانه به حساب آنها واریز شد. به عبارتی، یارانه جاماندگان به حساب آنها واریز شده اما هنوز قابل برداشت نیست.

چه کسانی یارانه تکمیلی گرفتند؟

بر اساس اطلاعیه سازمان هدفمندی، یاری معیشتی تکمیلی به حساب افرادی واریز شده که اولا تا پیش از این یارانه نقدی و معیشتی ماهانه را دریافت می کردند، دوما متقاضی تنونظر و بازبینی در دهک بندی اعلام شده بودند.

پس به نظر می رسد مبلغ تکمیلی تنها برای افرادی وازیر شده که اولا اعتراض خود را در سامانه ثبت نموده باشند و دوم اینکه پیش از این در فهرست یارانه بگیران دولت بوده اند.

یارانه تکمیلی ساعاتی قبل به حساب این افراد واریز شده اما هنوز قابل برداشت نیست.

زمان برداشت یارانه جاماندگان

یارانه نو زمانی قابل برداشت می گردد که اطلاعات متقاضیان به وسیله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آنالیز گردد. آن موقع تعیین می گردد که آیا افراد متقاضی، شامل مبلغ یاری معیشتی می شوند یا نه.

پیگیری های خبرنگاران از سازمان هدفمندی نشان می دهد که رسیدگی به اعتراضات مردم تا یکی دو هفته آینده ادامه دارد و احتمالا این مبلغ واریز شده در نیمه دوم خرداد قابل برداشت می گردد.

زمان اعتراض تمام شد؟

همزمان با واریز و قابل برداشت شدن یارانه نو، قرار شد معترضان در سامانه های اعلام شده ثبت نام نمایند.

اما فرصت ثبت نام معترضان دو نوبت تمدید شد و اکنون گفته شده که ثبت نام جاماندگان تا اطلاع ثانویه ادامه دارد. یعنی اگرچه پیش از این مهلت انتها ثبت نام تعیین بود اما اکنون برای این فرایند مهلت انتهای وجود ندارد.

سایت ثبت اعتراض به قطع یارانه

بر اساس اطلاعیه سازمان هدفمندی، افرادی که از یارانه جا مانده اند و یا متقاضی بازبینی اطلاعات یارانه خود هستند باید به آدرس اینترنتی my.gov.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام خانوار خود اقدام نمایند.

بعلاوه افرادی که به دهک بندی یا قطع یارانه خود اعتراض دارند باید به سامانه hemayat.mcls.gov.ir وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه و اعتراض خود را ثبت نمایند.

برای ثبت اعتراض، اطلاعاتی مانند شماره همراه سرپرست خانوار، کدملی، کدپستی، تاریخ تولد و شماره شبا بانک مربوط به سرپرست خانوار لازم است.

افراد می توانند برای کسب اطلاع از آخرین شرایط ثبت نام خود کد دستوری #کد ملی43857*4* را شماره گیری نمایند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2215

به "یارانه نو چه زمان قابل برداشت است؟، چه کسانی امروز یارانه گرفتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه نو چه زمان قابل برداشت است؟، چه کسانی امروز یارانه گرفتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید