12 غذای سنتی شیراز که نباید طعم آن ها را از دست دهید

به گزارش مجله سلنا، شیراز را می توان به عنوان یکی از شهرهای مهم تاریخی ایران معرفی کرد که در زمینه فرهنگ و ادبیات، سرآمد شهرهای کشور ما به شمار میرود، اما این شهر در کنار تاریخ و ادبیات غنی، غذاهای سنتی بسیار خوشمزه ای هم دارد که نمی توان از آن ها به راحتی گذشت. تنوع غذاهای سنتی شیراز بسیار زیاد است، پس قبل از سفر به شیراز با آن ها آشنا شوید تا در اولین سفر خود به این شهر تاریخی، بتوانید غذای موردنظرتان را میل کنید، با ما در خبرنگاران همراه باشید تا شما را با غذاهای سنتی شیراز آشنا کنیم.

12 غذای سنتی شیراز که نباید طعم آن ها را از دست دهید

معرفی غذاهای سنتی شیراز

شیراز همچون سایر نقاط ایران به علت تاریخچه کهن خود، غذاهای سنتی زیادی دارد، اما چیزی که باعث تمایز آن با غذاهای سنتی سایر شهرهای ایران می گردد را می توان خوش آب و رنگ بودن غذاها دانست. گردشگرانی که غذاهای سنتی شیراز را میل نموده اند، امکان ندارد طعم و رنگ آن را فراموش نمایند. در ادامه با معرفی غذاهای بسیار خوشمزه سنتی شهر شیراز که بیشتر آن ها شیرین هستند، همراه شما خواهیم بود.

1. شیرازی پلو

اگر اقوام یا دوستان شما شیرازی هستند و در تعطیلات قصد دارید به خانه آن ها بروید، قطعا یکی از غذاهایی که سر سفره خواهید دید، شیرازی پلو است. این غذای خوش رنگ و بو می تواند اشتهای شما را باز نموده و خستگی سفر را از تن بیرون کند. در حقیقت شیرازی پلو از مهم ترین و اصیل ترین غذاهای سنتی شیراز به شمار میرود که با یک بار میل کردن آن، به هیچ عنوان نمی توانید طعم فوق العاده و بی نظیر غذا را فراموش کنید.

شیرازی پلو ترکیبی از مرغ، برنج، بادمجان، زرشک، ماست، زعفران و ادویه جات مختلف بوده که هر کدام به تنهایی می توانند طعم غذا را دگرگون نمایند. توجه داشته باشید که خوردن شیرازی پلو در کنار سالاد شیرازی، لذت بخش تر است و می تواند باعث افزایش اشتهای شما گردد.

2. شکر پلو

یکی دیگر از غذاهای شیرین و همیشگی شیرازی ها را می توان شکر پلو معرفی کرد. از نام این غذای سنتی شیراز می توان شیرین بودن و وجود شکر در آن را متوجه شد. در صورتی که علاقه مند به خوردن غذاهای شیرین هستید و با این مسئله مسئله ای ندارید، قطعا شکر پلو می تواند برترین غذای شیرینی باشد که تا به امروز میل نموده اید.

شکر پلو با ترکیبی از شکر، برنج، خلال بادام، خلال پوست نارنگی و خلال پسته به همراه زعفران تهیه می گردد. وجود زعفران در غذا باعث می گردد که رنگ و بوی بسیار خوبی بگیرد. هنگامی که یک غذا خوش رنگ و بو باشد، خوردن آن هم لذت بخش خواهد بود و تمام غذاهای سنتی شیراز با این ویژگی مهم طبخ می شوند.

بد نیست بدانید شکر پلو در مجالس و ایام مبارک ماه رمضان به عنوان اصلی ترین غذای نذری به شمار میرود که معمولا با خورشت قیمه هم میل می گردد. در صورتی که به شیراز سفر کردید، خوردن یکی از اصیل ترین غذاهای سنتی شیراز یا بهتر بگوییم، شکر پلو را از قلم نیاندازید.

3. هویج پلو

هویج پلو یکی دیگر از غذاهای سنتی و شیرین شیراز است که هواداران زیادی دارد و شاهد طبخ آن در سایر استان ها هم هستیم. اگر برای یک بار هویج پلو را میل کنید، قطعا شیفته طعم لذت بخش آن خواهید شد.

تهیه این غذای سنتی شیراز کار سختی نیست، اما باید برای آن وقت بگذارید و از خود علاقه نشان دهید. هویج، برنج، شکر، زعفران، دارچین، نمک، فلفل و گوشت چرخ نموده از مهم ترین مواد اولیه تهیه هویج پلو به حساب می آیند وجود زعفران در این غذا باعث خوش رنگ و بو شدن آن خواهد شد. شما می توانید از خلال بادام و پسته به منظور تزئین و خوشمزه تر کردن هویج پلو بهره ببرید، اما خوردن سالاد شیرازی در کنار آن را از قلم نیاندازید.

4. رب پلو

رب پلو را می توان یکی از لذیذترین و در عین حال، ساده ترین غذای سنتی شیراز معرفی کرد که هواداران زیادی دارد. این غذای سنتی را می توان بیشتر وقت ها روی سفره مردم خونگرم شیراز دید. برنج، رب انار، گردو، کشمش، شکر و پیاز از مهم ترین مواد اولیه رب پلو هستند.

طبخ این غذا کار سختی نیست و می توانید به راحتی آن را تهیه کنید، اما نکاتی دارد که باید مدنظر قرار دهید. در صورتی که به شیراز سفر کردید و رابطه خوبی با مصرف گوشت ندارید، می توانید رب پلو را امتحان کنید و از طعم لذیذ این غذای خوش رنگ، لذت ببرید.

5. قورمه به

قورمه به از دیگر غذاهای سنتی شهر شیراز بوده که طعم شیرین و دلپذیری دارد. همانطور که از نام این غذا پیداست، میوه به از مهم ترین مواد اولیه آن به شمار میرود. شاید فکر کردن به این که یک به در خورشت واقع شده است، تعجب بر انگیز باشد، اما تاثیر چشمگیری در خوشمزه شدن این غذا خواهد داشت.

گوشت گوسفند، به، شکر، پیاز، لپه خام، زعفران دم نموده، آبلیمو، زردچوبه، نمک و فلفل از مهم ترین مواد اولیه و موردنیاز طبخ قورمه به هستند که در کنار هم، یک غذای خوش رنگ و بو را تشکیل می دهند.

در صورتی که به شیراز مسافرت کردید یا غذاهای شیرین را می پسندید، حتما قورمه به را میل کنید و با یادگیری روش تهیه این غذای سنتی شیرازی، آن را در خانه و برای خودتان طبخ کنید.

6. اشکنه شیرازی

یکی از معروف ترین و محبوب ترین غذاهای سنتی که در سراسر ایران با روش های مختلف، طبخ می گردد، اشکنه نام دارد. این غذا در شیراز هم دستور پخت خاص خود را داشته و به اشکنه شیرازی شناخته می گردد.

این غذا از مواد اولیه ای همچون شنبلیله، نعناع خشک، تخم مرغ، نمک و زردچوبه تهیه می گردد؛ تخم مرغ را می توان تنها ماده اولیه برای تهیه تمام اشکنه ها در سراسر ایران دانست. این غذای سنتی شیراز برای کسانی که رژیم غذایی دارند، گزینه مناسبی به شمار میرود و معمولا در وعده شام به همراه یک نان داغ و تازه، صرف خواهد شد. بد نیست بدانید اشکنه شیرازی با نام آب پیازک هم شناخته می گردد.

7. کوفته هلو

با این که نام کوفته با نام شهر تبریز گره خورده است، اما باید بدانید کوفته هلو هم یکی از غذاهای سنتی خوشمزه شیراز است که هواداران بسیار زیادی هم دارد. طعم فوق العاده و دلنشین کوفته شیرازی می تواند نظر هر گردشگری را به خود جلب کند.

هویج، پیاز، تخم مرغ، آرد نخودچی و گوشت چرخ نموده را می توان به عنوان مهم ترین مواد اولیه این کوفته معرفی کرد. به علت پیوند خوردن نام هلو با نام کوفته، ممکن است اینگونه برداشت گردد که میوه هلو در این غذا وجود دارد، اما اثری از میوه هلو در این کوفته نیست. در حقیقت وجود نام هلو به علت شکل ظاهری کوفته و رنگ غذا است.

ظاهر بسیار دلنشین و عطر فوق العاده کوفته هلو می تواند دو عامل ترغیب شما برای میل کردن این غذای شیرازی باشد. میل کردن این غذای خوشمزه در کنار سالاد شیرازی، لذت بخش است. پیشنهاد می کنیم در سفر خود به شیراز، کوفته هلو را به عنوان یکی از غذاهای سنتی این شهر زیبا، تهیه نموده و میل کنید.

8. لوبیا پلو شیرازی

لوبیا پلو را می توان به عنوان یکی دیگر از غذاهای سنتی شیراز معرفی کرد که طعم و عطر فوق العاده ای دارد. البته این غذا در بیشتر شهرهای ایران تهیه می گردد، اما تفاوت لوبیا پلو شیرازی را می توان استفاده از لوبیا چشم بلبلی به جای لوبیا سبز مطرح نمود.

این غذای سنتی شیراز در کنار لوبیا به گوشت و سبزیجات هم برای طبخ، وابسته است. به کارگیری این مواد اولیه به خوبی نشان می دهد که لوبیا پلو شیرازی، یکی از سالم ترین غذاهای سنتی شیراز است. بد نیست بدانید استفاده از مرغ به جای گوشت هم در تهیه این غذا، مرسوم است و طعم لذیذی دارد.

لوبیا چشم بلبلی، گوشت یا مرغ، برنج، شوید، زعفران، نمک، فلفل و دارچین را می توان به عنوان مواد اولیه این غذای سنتی شیرازی معرفی کرد که هر کدام می توانند تاثیر زیادی در خوشمزه شدن غذا داشته باشند.

9. آش سبزی

یکی از غذاهای سنتی شیراز را می توان آش سبزی دانست. آش سبزی شیراز به علت طعم فوق العاده ای که دارد، محبوبیت زیادی میان گردشگران پیدا نموده است.

خوردن آش سبزی در وعده صبحانه بیشتر مرسوم است و در تعطیلات، می توان گفت یک پای ثابت سفره شیرازی ها خواهد بود. این آش سبزی به میزان ای خوشمزه و خوش طعم است که مردم و حتی مسافران برای خرید آن در پشت مغازه ها، صف های طولانی تشکیل می دهند.

با این که آش سبزی در سراسر ایران تهیه می گردد، اما آش سبزی شیراز محبوبیت و ویژگی های خاص خود را دارد که پیشنهاد می کنیم در سفر به شیراز، حتما آن را میل کنید. برنج، عدس، نخود، دارچین، گوشت، لوبیا سفید، تره، ترخون و شوید از مهم ترین مواد اولیه تهیه این آش هستند.

10. کوفته سبزی شیرازی

کوفته سبزی شیرازی را می توان به عنوان یکی دیگر از غذاهای سنتی این شهر به حساب آورد که طعم و عطر دلنشین آن، فوق العاده است. این کوفته در مقایسه با سایر کوفته ها، میزان بزرگ تری دارد. خوردن این غذای سنتی شیراز در کنار سبزیجات و نان داغ، واقعا لذت بخش است.

گوشت چرخ نموده، پیاز، نخود، ترخون، گشنیز، شوید، مرزه و تره از مهم ترین مواد اولیه به منظور تهیه این کوفته خوشمزه به حساب می آیند. این غذای سنتی شیراز برای کسانی که به سلامتی خود اهمیت می دهند، گزینه بسیار خوبی است.

11. دمپختک

دمپختک به عنوان یکی از غذاهای نام آشنا و پر آوازه شیراز شناخته می گردد که در سراسر ایران، هواداران خاص خود را دارد. عدس، هویج، برنج، کلم پیچ، تره، جعفری، شوید، ریحان و ادویه جات از مهم ترین مواد اولیه برای طبخ این غذای سنتی شیراز هستند.

این غذای سنتی شیراز را می توان در تمام فصل های سال و به ویژه زمستان، طبخ کرد و از خوردن آن، لذت برد. بد نیست بدانید گردشگران زیادی هستند که شیراز را به دمپختک آن می شناسند. در صورتی که به این شهر سفر کردید، تهیه دمپختک و خوردن آن را از قلم نیاندازید.

12. یخنی نخود

یخنی نخود یا نخود پخته شده همان آبگوشت بوده که یکی از غذاهای سنتی شیراز به شمار می رود. یخنی نخود از نخود، سیب زمینی، پیاز، نمک، فلفل و زردچوبه تهیه می گردد و طعم لذیذ آن، همواره در یاد شما خواهد ماند.

این غذای سنتی شیراز را با نان داغ و سبزی خوردن میل کنید و لذت ببرید. تهیه این غذا کار سختی نیست و می توانید آن را در خانه خود هم به راحتی طبخ کنید، اما پیشنهاد می کنیم در سفر خود به شیراز، حتما این غذا را صرف کنید.

کلام آخر

شهر شیراز دارای غذاهای سنتی بیشتری است و ما سعی کردیم در حد توان، تعدادی از آن ها را به شما معرفی کنیم. در صورتی که به این شهر سفر نموده اید یا غذاهای سنتی بیشتری از شیراز می شناسید، آن ها را با ما در خبرنگاران اشتراک گذاری کنید.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2240

به "12 غذای سنتی شیراز که نباید طعم آن ها را از دست دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 غذای سنتی شیراز که نباید طعم آن ها را از دست دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید