افزایش بیش از 5 برابری سود پست بانک ایران درسال 9 ماهه امسال

به گزارش مجله سلنا، سیداصغر جلیلی نیا معاون اقتصادی و سرمایه گذاری مدیرعامل پست بانک ایران گفت: با توجه به استخراج صورت های اقتصادی 9 ماهه سال 1399، سود این بانک طی این مدت بیش از 5 برابر سال گذشته افزایش یافته است.

افزایش بیش از 5 برابری سود پست بانک ایران درسال 9 ماهه امسال

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، وی با اعلام این خبر اضافه کرد: سود عملکرد این بانک در سال 1398 به میزان 974 میلیارد ریال بود که طی 9 ماهه امسال به 5497 میلیارد ریال افزایش یافته است.

جلیلی نیا در ادامه بیان کرد: دارایی های پست بانک ایران طی 9 ماهه امسال حدود 49 درصد افزایش داشته که مهمترین عوامل افزایش آن شامل؛ رشد 71 درصدی تسهیلات و اوراق بهادار و همچنین رشد 72 درصدی سپرده های دیداری، رشد 55 درصدی سپرده های پس انداز و رشد 68 درصدی سپرده های مدت دار بوده است.

معاون مالی و سرمایه گذاری مدیرعامل پست بانک ایران توضیح داد: سود حاصل شده طی این مدت ناشی از افزایش عملکرد بانک در بخش های پرداخت تسهیلات و ارائه خدمات بوده است که براین اساس درآمدهای مشاع حدود 56 درصد، غیرمشاع 69 درصد و درآمدهای ارزی 870 درصد بوده است.

وی تأکید کرد: این عملکرد ناشی از انجام برنامه ریزی های مدون و عملیاتی و همچنین پایش و پویش مستمر عملکرد هریک از واحدهای اجرایی و ستادی بانک از سوی مدیرعامل و هیأت مدیره و همکاری بی نظیر مدیران، کارکنان و کارگزاران به ویژه شعب و باجه های بانکی روستایی می باشد.

جلیلی نیا اضافه کرد: کاهش نرخ تجهیزمنابع، کنترل مستمر نسبت مطالبات به تسهیلات با مدیریت بهینه منابع، رعایت بهداشت اعتباری و مدیریت بهینه هزینه ها موجب کاهش قیمت تمام شده پول در پست بانک ایران شده است.

معاون مالی و سرمایه گذاری مدیرعامل پست بانک ایران خاطرنشان ساخت: توسعه خدمات بانکداری الکترونیک و استقبال گسترده مشتریان از این خدمات در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا، توسعه خدمات بانکی در بیش از 5 هزار باجه بانکی روستایی از جمله پذیرش وصول چک های تمامی بانک ها در این باجه ها، ارائه خدمات عمومی نظیر احراز هویت سجام و سایر خدمات رایج بانکی از جمله عواملی است که موجب افزایش درآمدهای غیرمشاع پست بانک ایران طی 9 ماهه امسال شده است.

وی درپایان ضمن قدردانی از کوشش های مجموعه مدیران، کارکنان و کارگزاران باجه های بانکی تأکید کرد: پست بانک ایران به عنوان بانک توسعه ای و تخصصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با راهبرد پیشگام در اقتصاد دیجیتال و انتخاب اول مشتریان مناطق روستایی و کمترتوسعه یافته، تمام کوشش خود را برای یاری به اشتغال زایی در بخش های مختلف مالی و کسب و کارهای نوین به ویژه در بخش فناوری اطلاعات(ICT) و دانش بنیان ها و همچنین رونق و جهش فراوری به کار بسته و همیشه در برنامه های ملی مشارکت فعالی دارد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1485

به "افزایش بیش از 5 برابری سود پست بانک ایران درسال 9 ماهه امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بیش از 5 برابری سود پست بانک ایران درسال 9 ماهه امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید