برآورده کردن خواسته های بیمارِ در حال فوت

به گزارش مجله سلنا، بیمار در لحظه مرگ خواسته هایی دارد که همراهان می کوشند تا حد امکان آن ها را عملی نمایند. یکی از این آرزوها یا خواسته ها، مسأله محل به خاک سپاری فرد است. هر کسی دوست دارد، او را در جای معینی و با مناسک

برآورده کردن خواسته های بیمارِ در حال فوت

نویسنده: عبدالحسین رفعتیان

بیمار در لحظه مرگ خواسته هایی دارد که همراهان می کوشند تا حد امکان آن ها را عملی نمایند. یکی از این آرزوها یا خواسته ها، مسأله محل به خاک سپاری فرد است. هر کسی دوست دارد، او را در جای معینی و با مناسک خاصی دفن نمایند. یکی دوست دارد در خانه اش بمیرد و در شهر خودش دفن گردد، یکی دوست دارد مرگ او در بیمارستان اتفاق بیفتد و..

با این که محیط بیمارستان و خدمات پزشکیِ آن از خانه مناسب تر است، آمار نشان می دهد که هفتاد درصد افراد در بیمارستان فوت می نمایند.

برخی از افراد دوست دارند در خانه خود بمیرند. اگر در خانه امکان پرستاری و سرویس های لازم فراهم باشد، می توان برای آن ها امور پرستاری را در خانه به اجرا گذاشت. البته بسیاری از افراد ترجیح می دهند بیمارشان در بیمارستان به خاتمه زندگی اش برسد. اغلب مردم از مرگ و خاطره مرگ کسی در خانه می ترسند. می ترسند که نتوانند به هراس خود غلبه نمایند. اما اصل مهم، خواست بیمار است و همراهان بهتر است سعی نمایند امکان عملی شدن آن را به هر شکلی که شده فراهم نمایند.

باید فضای گفت و گوی داخل خانواده سالم باشد و هر کس بتواند بر اساس خصوصیات و ویژگی های خودش نظر بدهد.

منبع مقاله: رفعتیان، عبدالحسین؛ (1386)، همراهی نزدیکان در طول بیماری (چگونگی برخورد با بیماری های سخت درمان)، تهران: نشر قطره، چاپ دوم.

منبع مقاله :

رفعتیان، عبدالحسین؛ (1386)، همراهی نزدیکان در طول بیماری (چگونگی برخورد با بیماری های سخت درمان)، تهران: نشر قطره، چاپ دوم

منبع: راسخون
انتشار: 27 مهر 1400 بروزرسانی: 27 مهر 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1957

به "برآورده کردن خواسته های بیمارِ در حال فوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برآورده کردن خواسته های بیمارِ در حال فوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید