تشریح الزامات بهداشتی بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از آذرماه

به گزارش مجله سلنا، تهران (پانا) - دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش، استلزامات بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از منظر رعایت پروتکل های بهداشتی را تشریح و از مدیران مدارس درخواست کرد تا نمون برگ تقاضای بازگشایی خود را در سامانه بارگذاری نمایند.

تشریح الزامات بهداشتی بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از آذرماه

دفتر سلامت و تندرستی این وزارتخانه درباره فرایند واکسیناسیون دانش آموزان و چگونگی بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول توضیحاتی داد و بیان کرد: با توجه به این که مجوز بازگشایی مدارس ابتدایی از ستاد ملی کرونا أخذ شده است، مدارس ما آماده میزبانی از دانش آموزان دوره متوسطه اول و دانش آموزان ابتدایی از اول آذرماه هستند.

بر اساس این گزارش؛ تا 15 آبان ماه 90.19 درصد دانش آموزان 12 تا 18 ساله دز اول و 35.29 درصد دانش آموزان دز دوم واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

بر این اساس؛ با توجه به بخشنامه ابلاغی وزارت بهداشت، مدارس دوره اول متوسطه و ابتدایی باید چک فهرست های بهداشتی را برای بازگشایی تکمیل و در سامانه اعلام شده، بارگذاری نمایند تا پس از آن درخواست مدیران مدارس به منطقه اعلام و پس از آنالیز های انجام شده و داشتن شرایط لازم، مدارس مورد نظر با رعایت پروتکل های بهداشتی، اقدام به بازگشایی حضوری نمایند.

شایان ذکر است؛ در بازگشایی حضوری، ضروری است؛ علاوه بر تهویه مناسب کلاس های درس، فاصله دانش آموزان از همدیگر باید حداقل 1.5 متر باشد و تمام دانش آموزان ماسک و واکسن زده باشند، بعلاوه رعایت بهداشت فردی برای دانش آموزان ضروری است که در این راستا خانواده ها باید این امر را آموزش دهند.

والدین باید به بچه های خود یاد دهند که قبل و بعد از خروج از مدرسه دست های خود را شسته و از مواد غذایی بسته بندی شده در فضای باز مدرسه استفاده نمایند. بعلاوه ضروری است دانش آموزان ماسک اضافی همراه خود داشته باشند تا در مواقع ضروری از آن استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2038

به "تشریح الزامات بهداشتی بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از آذرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح الزامات بهداشتی بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از آذرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید