خطر ویروس کرونا برای چشم ها چیست؟

به گزارش مجله سلنا، کووید-19 در اصل یک عفونت تنفسی است، اما کارشناسان احتمال دادند که کروناویروس می تواند به چشم ها نیز نفوذ کند. اکنون، محققان به شواهد بیشتری در این رابطه دست یافته اند.

خطر ویروس کرونا برای چشم ها چیست؟

به گزارش ایسنا، این یافته ها بر اساس مطالعه روی یک بیمار در چین بدست آمده که در مدت کوتاهی پس از بهبود بیماری کووید-19 دچار حمله حاد گلوکوم (آب سیاه) شد. پزشکان این بیمار به منظور درمان این عارضه، جراحی روی چشم او انجام دادند و تست های بافت چشم بیمار حاکی از آلوده شدن آن ها به کروناویروس بوده است.

محققان بر اساس یافته های خود اظهار داشتند: بررسی این مورد نشان می دهد کروناویروس می تواند علاوه بر سیستم تنفسی به بافت چشم نیز حمله کند.

سخنگوی انجمن بیماری های عفونی در آمریکا گفت: این احتمال وجود دارد که چشم ها بتوانند منبع درونی وبیرونی برای کروناویروس باشند. به همین دلیل است که کادر درمان باید چشم های خود را با استفاده از عینک یا شیلد صورت محافظت کنند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، محققان تاکید کردند: نمی توان گفت که این بیمار از طریق چشم به کروناویروس آلوده شده، اما این امکان وجود دارد که وجود ویروس در هوا یا تماس دست آلوده با چشم ها موجب بروز این عارضه شده باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1194

به "خطر ویروس کرونا برای چشم ها چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر ویروس کرونا برای چشم ها چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید