رعایت استاندارد پیش احتیاج جهش فراوری است

به گزارش مجله سلنا، مدیرکل استاندارد همدان با تاکید بر وابستگی کیفیت و استاندارد گفت: رعایت این مقوله پیش احتیاج جهش فراوری محسوب می گردد که رونق فضای مالی و توسعه صادرات را به همراه دارد.

رعایت استاندارد پیش احتیاج جهش فراوری است

به گزارش همشری انلاین، محمد مددی آدینه 15 فروردین در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: فراوری با کیفیت اصل مهمی در توسعه بازار محصولات است که امسال هم برای دستیابی به اهداف راهبرد جهش فراوری به آن نیازمندیم.

وی با اشاره به پشتیبانی استاندارد از کیفیت بخشی محصولات گفت: سال گذشته بسته های حمایتی استاندارد برای بخش فراوری و صادرات تکمیل و تقویت شد که ثمره آن رضایت فعالان مالی این حوزه بود.

مدیرکل استاندارد همدان بیان کرد: دولت اهتمام ویژه ای بر برطرف موانع و مسائل پیش روی فراوری دارد و استاندارد همواره واحدهای فراوریی را همراهی نموده است و کارشناسان ما به عنوان مشاور در خدمت فراوریکنندگان هستند.

مددی استفاده از ظرفیت محصولات دانش بنیان را یکی از عوامل جهش مالی و قطع وابستگی به خارج دانست و اضافه کرد: سازمان ملی استاندارد ایران با همکاری معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری گواهی انطباق را برای این محصولات صادر می نماید تا از این طریق بتوانند در بازارهای صادراتی حضور یابند.

به گفته وی، همدان در سال گذشته آزمونه استاندارد سازی محصولات دانش بنیان در کشور بود و برنامه ریزی مدونی برای ایجاد زیرساختهای لازم این مهم انجام شد.

مدیرکل استاندارد همدان با اشاره به رشد 20 درصدی پروانه های کاربرد نشان استاندارد در سال گذشته اضافه کرد: صدور 80 پروانه حکایت از راه اندازی صنایع و خط فراوری جدید دارد.

مددی تدوین و تجدید نظر 62 استاندارد و افزایش 34 درصدی این بخش را هم از ثمره های رونق فراوری دانست و گفت: این فرایند در امسال با شتاب و کیفیت بهتری دنبال می گردد.

وی نظارت بر شبکه توزیع را از مولفه های کیفیت سنجی محصولات بیان کرد و اضافه کرد: سال گذشته 9 هزار بازرسی در این رابطه انجام شد که منجر به نمونه برداری از 256 کالای مشکوک شد.

به گفته مدیرکل استاندارد همدان صدور 739 گواهینامه ایمنی آسانسور، سنجش پنج هزار و 376 ترازو موجود در واحدهای صنفی و ارزیابی 319 دستگاه باسکول و 2 هزار و 277 نازل سوخت از اقدامات ارزشمندی بود که سال گذشته برای رعایت حقوق مصرف کنندگان و حفظ سلامتی آنها صورت گرفته است.

استاندارد همدان به طور مستمر کیفیت641 محصول زیر پوشش خود را سنجش و ارزیابی می نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 3 خرداد 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 847

به "رعایت استاندارد پیش احتیاج جهش فراوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت استاندارد پیش احتیاج جهش فراوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید