غلات برای دیابتی ها

به گزارش مجله سلنا، غلات حاوی فیبر بالا دارای فواید سلامتی متعددی می باشند. با این حال، همه انواع غلات برای افراد دیابتی مفید نیستند. افراد دیابتی باید غلات بدون قند مصرف کنند. در این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با بهترین غلات برای افراد

غلات برای دیابتی ها

مترجم: سهیلا حاجی زاده

منبع:راسخون

غلات حاوی فیبر بالا دارای فواید سلامتی متعددی می باشند. با این حال، همه انواع غلات برای افراد دیابتی مفید نیستند. افراد دیابتی باید غلات بدون قند مصرف کنند. در این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با بهترین غلات برای افراد دیابتی ارائه شده است.

غلات برای افراد دیابتی

دیابتی بیماری بوده که از طریق سطوح بالای قند خون تعیین می شود. دونوع دیابت نوع 1 و دیابت نوع 2 وجود دارد. دیابت نوع 1 به دلیل ناتوانی بدن جهت فراوری انسولین که یک هورمون فراوری شده از طریق غده پانکراس می باشد، اتفاق می افتد. انسولین سطح قند موجود در خون را تنظیم می کند. افرادی که مبتلا به دیابت نوع 2 هستند، بدن آن ها انسولین فراوری کرده، اما قادر به استفاده از آن نیست. بنابراین، تنظیم و نظارت بر سطوح قند خون با استفاده از دارو درمانی و تغییر در سبک زندگی ضروری می باشد. افراد دیابتی باید مصرف غذاهای غنی از کربوهیدرات را کاهش دهند. به این بیماران توصیه می شود که کربوهیدرات ها یا غذاهایی که دارای شاخص قند خون پایینی می باشد را مصرف کنند. این غذاها گلوکز را بسیار آهسته تر و باثبات تر آزاد کرده و از این رو احتمال افزایش ناگهانی در قند خون را کاهش می دهند. افراد دیابتی باید یک رژیم غذایی بسیار محتاط را استفاده کنند. هر وعده غذایی این بیماران باید حاوی مواد غذایی غنی از فیبر باشد و مصرف کربوهیدرات هم باید تحت نظارت قرار گیرد. به دیابتی ها توصیه می شود غلات حاوی فیبر بالا و قند پایین در صبحانه میل کنند.

غلات مفید برای افراد دیابتی

بهترین صبحانه برای افراد دیابتی غلات و حبوبات می باشد. اما به یاد داشته باشید که مصرف غلات فراوری شده و یا غلاتی که به آن ها قند اضافه شده برای این بیماران مضر می باشد. در این جا برای از انواع غلاتی که می تواند از طریق دیابتی ها مورد استفاده قرار گیرد را بیان می کنیم.

غلات سبوس دار

غلات سبوس دار یا غلات فراوری نشده حاوی سبوس، اندوسپرم و جوانه می باشند. فرایند آسیاب جوانه و سبوس موجود در غلات را حذف می کند. به همین دلیل غلات سبوس دار دارای مواد مغذی بالاتری نسبت به غلات فراوری شده می باشند. مصرف غلات سبوس دار بدون قند قطعا می تواند یک صبحانه سالم برای افراد دیابتی باشد.

سوپ غلات

آرد جو دوسر یا همان بلغور یکی دیگر از غذاهای مورد استفاده برای صبحانه افراد دیابتی می باشد. بلغور در آب یا شیر پخته می شود. با این حال، افراد دیابتی باید از اضافه کردن شکر به این غذا خودداری کنند. در حالی که شیر بدون چربی استفاده شده و میوه های تازه یا خشک هم برای بهبود طعم می تواند به این غذا اضافه شود. هنگام خرید غلات داغ، به یاد داشته باشید که باید غلاتی که بدون شکر است را خریداری کنید.

غلات دانه دار

به دلیل مقدار فیبر بالای غلات دانه دار، مصرف آن ها به بهبود سلامت دستگاه گوارش کمک می کند. این امر با مصرف روزانه فیبر تحقق می یابد. در صورتی که رژیم غذایی شما حاوی فیبر غذایی کافی نیست، می توانید از غلات دانه دار استفاده کنید. این غلات با محتوای قند پایین قطعا به افراد دیابتی بسیار کمک خواهد کرد.

نکاتی در رابطه با انتخاب غلات مناسب

از آن جا که بازار انواع محصولات غلات را با مارک های مختلف ارائه می دهد، انتخاب غلات مناسب کاری مشکل می باشد. در این جا چند نکته در این رابطه را ذکر می کنیم.

همیشه برچسپ غذایی موجود بر روی پاکت را به منظور یافتن مقدار فیبر، چربی، کربوهیدرات، قند، کالری و غیره به دقت بخوانید.

غلات سبوس داری که غنی از فیبر غذایی است را خریداری کنید.

افراد دیابتی نیاز به مقدار پایین کم در وعده های غذایی خود دارند. مقدار قند نباید بیشتر از 25 درصد کل کالری باشد.

غلاتی که حاوی شیرینی، شکلات و یا هر نوع مواد دیگری که دارای کالری، کربوهیدرات و چربی ناسالم اضافه می باشد، را مصرف نکنید. آرد جو دو سر ساده یا نسخه های اصلی غلات را خریداری کنید.

بر اساس انجمن دیابت آمریکا، افراد دیابتی باید غلات با 3 گرم یا بیشتر فیبر غذایی و 6 گرم یا کمتر قند کل مصرف کنند.

به منظور حفظ مقدار نرمال کربوهیدرات، از مصرف نان تست و یا مقادیر بیش از حد آب میوه های شیرین با غلات خودداری کنید.

غلات یکی از بهتری غذاها برای صبحانه می باشند، اما افرادی که مبتلا به دیابت هستند، باید غلات سبوس دار با شیر کم چرب و بدن افزودن قند را مورد مصرف قرار دهند. معمولا غلات سطح انرژی را بدون افزایش سطوح قند خون افزایش می دهند. شما می تواند غلات ارگانیک را که از محصولات زراعی بدون کودهای شیمیایی یا آفت کش ها رشد کرده اند را خریداری کنید.

منبع: راسخون
انتشار: 3 آبان 1400 بروزرسانی: 3 آبان 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1964

به "غلات برای دیابتی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلات برای دیابتی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید