مردم پروتکل های بهداشتی را به صورت کامل و دقیق رعایت نمایند

به گزارش مجله سلنا، رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از سوی مردم تا زمان رسیدن به مرحله کنترل و مهار کامل بیماری کووید 19، به وزیر بهداشت دستور داد در کمیته سلامت ستاد ملی مقابله با کرونا و با همکاری کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد به ریاست وزیر کشور، همچنان کنترل و نظارت دقیق بر اجرای پروتکل های بهداشتی در سراسر کشور به ویژه در استان ها و شهرهایی که شاهد رشد ابتلا به بیماری هستند را در دستور کار داشته باشند.

مردم پروتکل های بهداشتی را به صورت کامل و دقیق رعایت نمایند

به گزارش مجله سلنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت اسلام والمسلمین حسن روحانی، روز آدینه در گفت وگو با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: کمیته های سلامت و امنیتی اجتماعی ستاد ملی کرونا برای کنترل و مهار ویروس کرونا، تصمیمات لازم جهت طرح در ستاد را اتخاد نمایید.

وی پس از دریافت گزارش وزیر بهداشت از شرایط بیماری در کشور و همچنین اقدامات صورت گرفته برای کنترل و مهار رشد تعداد مبتلایان در بعضی از استان ها و شهرهای کشور، تاکید نمود: ستادهای استانی مقابله با کرونا به همکاری استانداران و مسئولان شهری و همچنین مشارکت صداوسیما و رسانه ها برای اطلاع رسانی به موقع، همچنان مردم را به رعایت پروتکل های بهداشتی تا مهار کامل ویروس دعوت نمایند.

رئیس جمهور در پاسخ به نگرانی وزیر بهداشت درخصوص افزایش رشد تعداد مبتلایان بعد از انجام سفرهای بین شهری در تعطیلات عید فطر و نگرانی از این بابت، باتوجه به در پیش بودن تعطیلات تابستانی، تاکید نمود: وزارت بهداشت با همکاری وزارت کشور و صداوسیما برای اطلاع رسانی مردم و دادن هشدارهای لازم درخصوص پرهیز از سفرهای غیرضرور که منجر به انتقال ویروس می گردد، اقدامات لازم را انجام دهند.

روحانی با قدردانی از کادر بیمارستانی و درمانی کشور که از شروع شیوع ویروس کرونا در کشور تا امروز با اقدامات و کوشش های شبانه روزی خود به درمان بیماران و مقابله با شیوع بیماری پرداخته اند، گفت: با افزایش تعداد مبتلایان در بعضی استان ها و شهرها، شاهد حضور به موقع کادر درمان در این مناطق برای کنترل سریع شیوع ویروس بوده ایم که موجب قدردانی است.

وی در ادامه با بیان اینکه در شرایط فعلی همچنان ناگزیر به زندگی و همزیستی همراه با کرونا هستیم، از همه مردم کشور خواست همچنان رعایت کامل و با دقت پروتکل های بهداشتی را در دستور کار قرار دهند تا احیاناً با اوج گیری دوباره بیماری بخاطر عدم اصول بهداشتی، ناچار به بازگرداندن بعضی محدودیت ها نشویم که آثار و تبعات زیان باری برای زندگی اجتماعی و اقتصاد به همراه خواهد داشت.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تبادل نظر با رئیس جمهور ضمن ارائه گزارشی کاملی از فرایند مقابله با بیماری در کشور و همچنین اقدامات صورت گرفته برای مهار رشد تعداد مبتلایان در بعضی استان ها و شهرها، نسبت به افزایش انتقال ویروس به خاطر انجام سفرهای بین شهری از سوی مردم ابراز نگرانی کرد.

وزیر بهداشت تاکید نمود: اگر فرایند سفرهای غیرضروری مردم در ایام تعطیلات انتها هفته ها و همچنین تعطیلات تابستانی، به همین صورت ادامه داشته باشد و پروتکل های بهداشتی به صورت کامل رعایت نگردد بار دیگر با اوج گیری ویروس کرونا در کشور روبرو خواهیم بود و ناچار می شویم بعضی محدودیت ها را دوباره اعمال کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 986

به "مردم پروتکل های بهداشتی را به صورت کامل و دقیق رعایت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم پروتکل های بهداشتی را به صورت کامل و دقیق رعایت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید