واکنش دیوان بین المللی کیفری به تحریم آمریکا

به گزارش مجله سلنا، دیوان بین المللی کیفری در بیانیه ای تحریم آمریکا علیه مقام های این سازمان بین المللی را محکوم کرد.

واکنش دیوان بین المللی کیفری به تحریم آمریکا

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه سیاسی مجله سلنا، دیوان بین المللی کیفری تحریم دولت آمریکا علیه مقام های این دادگاه مستقر در شهر لاهه هلند را محکوم کرد.

دیوان بین المللی کیفری در بیانیه ای گفت: امروز دولت ایالات متحده تحریم هایی را علیه دادستان دیوان بین المللی و یک مقام ارشد دفتر او اظهار داشت.

دیوان بین المللی کیفری گفته این اقدام بی سابقه و غیرقابل قبول را رد می کند. در ادامه این بیانیه آمده است: چنین اقداماتی تنها تلاش مشترک ما برای مبارزه با مصونیت در برابر جنایات عمومی را تضعیف می کند.

دولت آمریکا به ریاست دونالد ترامپ چهارشنبه یکی از دادستان های دیوان بین المللی کیفری که مقر آن در شهر لاهه هلند قرار گرفته است را در فهرست تحریم ها قرار داد.

مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در این باره گفت، فاتو بنسودا دادستان دادگاه لاهه و فاکیسو موچوچوکو رئیس بخش روابط و همکاری ها و حوزه های قضایی مورد تحریم آمریکا قرار گرفته اند.

پامپئو گفت علاوه بر این دو فرد، شماری دیگر از کارکنان این نهاد بین المللی با محدودیت دریافت ویزا آمریکا روبرو خواهند شد.

دونالد ترامپ خرداد ماه سال جاری با امضای یک فرمان اجرایی مجوز اعمال تحریم علیه دیوان بین المللی کیفری را صادر کرد.

رسانه ها در آن زمان گزارش دادند ترامپ این مجوز را به دلیل تحقیقات دیوان بین المللی کیفری درباره جرائم آمریکا در افغانستان اعمال کرده است.

فرمان اجرایی صادرشده از سوی ترامپ به وزیر خارجه آمریکا اجازه می دهد با مشورت وزیر خزانه داری دارایی های شماری از کارکنان دیوان بین المللی کیفری را که در تحقیقات از جنایات جنگی آمریکا در افغانستان نقش دارند مسدود کند.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در این باره گفته است: تلاش های دیوان بین المللی کیفری برای تحقیق از سربازان آمریکایی انطباقی با قوانین بین المللی ندارد.

دولت آمریکا پیش تر نیز شماری از کارکنان دیوان بین المللی کیفری را مورد تحریم قرار داده بود که با واکنش های منفی در دنیا روبه رو شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1142

به "واکنش دیوان بین المللی کیفری به تحریم آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش دیوان بین المللی کیفری به تحریم آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید