ولنتاین سیاسی در روسیه؛ شمع های قلبی و نور موبایل برای ناوالنی

به گزارش مجله سلنا، حامیان الکسی ناوالنی، منتقد دولت روسیه قصد دارند روز یکشنبه 14 فوریه با وجود هشدار های دولت، در حیاط های مسکونی سراسر روسیه با روشن کردن شمع از وی حمایت کنند.

ولنتاین سیاسی در روسیه؛ شمع های قلبی و نور موبایل برای ناوالنی

به گزارش یورونیوز، طرفداران این مخالف دولت ولادیمر پوتین بعد از دستگیری هزاران نفر از مخالفان در هفته های گذشته اعلام کردند که اعتراضات خود را تا بهار متوقف می کنند.

با این وجود آن ها از مردم خواسته اند تا در غروب روز 14 فوریه، به حیاط خانه های خود بیایند و به مدت 15 دقیقه با روش کردن شمع و همچنین نور گوشی های تلفن همراه خود با یکدیگر و در مقابل دولت روسیه اعلام همبستگی کنند.

با توجه به همزمانی این اعتراضات با روز ولنتاین، طراحان این برنامه سراسری از مردم خواسته اند شمع های خود را به صورت قلب کنار هم قرار دهند و روشن کنند.

لئونید وولکوف یکی از متحدان نزدیک ناوالنی در حساب توییتری خود در خصوص این برنامه نوشت: پوتین ترس است و ناوالنی عشق

وولکوف یکی از متحدین ناوالنی است که توانسته از کشور خارج و در لیتوانی مستقر شود. همراهان ناوالنی در روسیه یا بازداشت شده اند و یا در حصر به سر می برند.

ناوالنی ماه گذشته و بعد از بازگشت از آلمان در مسکو بازداشت شد. این مخالف ولادمیر پوتین در پرواز خود به سیبری مسموم شد و سپس برای درمان به آلمان رفت. وی پوتین را مسئول این مسمومیت دانسته در حالی که کرملین هرگونه نقش داشتن در این ماجرا را تکذیب کرده است.

دولت روسیه هشدار داده افرادی که در تجمع های غیرمجاز شرکت کنند با اتهامات کیفری روبه رو خواهند شد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1639

به "ولنتاین سیاسی در روسیه؛ شمع های قلبی و نور موبایل برای ناوالنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ولنتاین سیاسی در روسیه؛ شمع های قلبی و نور موبایل برای ناوالنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید