پیگیری الکترونیکی شدن خدمات و پزشک خانواده؛ اولویت بیمه سلامت

به گزارش مجله سلنا، رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت ایران گفت: پیگیری الکترونیکی شدن خدمات و پزشک خانواده اولویت بیمه سلامت است.

پیگیری الکترونیکی شدن خدمات و پزشک خانواده؛ اولویت بیمه سلامت

به گزارش خبرنگاران، رضا سعیدی با اشاره به اینکه بیمه سلامت یکی از بیمه های بزرگ و با پوشش بالغ بر 42 میلیون نفر است، گفت: سازمان بیمه سلامت از صندوق های مختلف بیمه ای تشکیل شده که افراد بسیاری از جمله نیازمندان را تحت پوشش قرار داده است، بعلاوه یکی از افتخارات تمدن بشری تشکیل بیمه ها بوده که می تواند از افزایش آسیب افراد در شرایط خاص جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه هیات مدیره نقش سیاستگذاری، برنامه ریزی و مشخص اهداف استراتژیک بلند مدت را ایفا می نماید، اضافه نمود: باید نقشه راه مناسب را تنظیم و هدف گذاری کرد؛ به طوری که باید با منابع محدود نقشه راه را به نوعی تنظیم کرد که بتوان به نیازهای نامحدود حوزه سلامت پاسخ حداکثری داد؛ بنابراین باید اولویت ها به درستی مشخص شده و نظارت و برنامه ریزی دقیق بر اجرای برنامه ها صورت گیرد.

وی تاکید نمود: پرونده الکترونیک سلامت یکی از برنامه هایی است که در نظام های سلامت پیشرفته جهان اجرا شده است، این روش می تواند به جلوگیری از هدر رفت منابع یاری کند؛ طبیعتا یکی از اولویت های ما پرونده الکترونیک سلامت و پزشک خانواده است، که باید در این خصوص نظارت ها افزایش پیدا نموده و از تیم فنی قوی و مشوق های لازم استفاده کرد؛ البته هنوز مشکلاتی در این حوزه وجود دارد و تنها پزشک خانواده روستایی به صورت ناقص در شهرهای کوچک اجرایی شده است.

رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت، گفت: یکی از متولیان نظام ارجاع بیمه ها هستند که باید در دریافت خدمات سلسله مراتبی و پلکانی حرکت کرد؛ بعلاوه کنترل تقاضای القایی یکی از برنامه های بیمه های سلامت است که باید در این زمینه فعالیت نمایند.

بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، سعیدی گفت: تجمیع صندوق ها نیز معضل مزمنی است که باید در این خصوص تصمیم گیران تاثیرگذار در کشور ورود نموده و پیگیری های لازم را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2107

به "پیگیری الکترونیکی شدن خدمات و پزشک خانواده؛ اولویت بیمه سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری الکترونیکی شدن خدمات و پزشک خانواده؛ اولویت بیمه سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید