معماری و عمران

لوکس نشین ها در تیررس مالیات

حدود یک ماه است که مجلس طرح اخذ مالیات از خانه های لوکس را در دستور کار قرار داده و گفته می شود منابع آن به صندوق ویژه طرح جهش مسکن می رود و 20 درصد به تامین مسکن افراد تحت پوشش نهاد های حمایتی اختصاص می یابد.

4 اسفند 1399

هایپر اسکرین؛ داشبورد لمسی در مدل جدید بنز

هایپر اسکرین برخلاف نمایشگر های کنونی منو ندارد و همه اطلاعات در یک صفحه نشان داده می شود. هوش مصنوعی ماشین با مطالعه عادت ها و سلیقه راننده اطلاعاتی را که او نیاز دارد نمایش می دهد و بیشتر دستور ها را شفاهی دریافت می کند.

29 بهمن 1399

ده روش عالی برای آبرسانی پوست صورت در خانه

آبرسانی پوست صورت یکی از روش هایی است که برای درمان خشکی و افزایش طراوت پوست مورد استفاده قرار می گیرد. با وجود داروهای شیمیایی از جمله لوسیون ها، روش های خانگی نیز برای این کار وجود دارد که انجام آن ها ساده و کم هزینه می باشد. در این مطلب با...

28 بهمن 1399

شکوه تاریخ چندهزارساله اسفراین در ارگ بلقیس

شهر بلقیس شرایط و ویژگی های کامل یک شهر اسلامی را داراست و از بخش های مختلف شامل ارگ، شارستان و تأسیسات مختلف شهری چون بازار و مسجد و... برخوردار بوده است. ارگ بلقیس مهم ترین و شاخص ترین اثر این مجموعه باستانی است که از آن می توان به عنوان یکی از بزرگ ترین...

22 بهمن 1399

منازل؛ بالاترین مصرف سوخت را دارند

وزیر نفت گفت: بالاترین مصرف سوخت کشور در منازل است، ظاهرا به این دلیل که مردم فکر می کنند اگر پنجره ها را باز بگذارند کرونا می رود و باید مسئولین این موضوع را به مردم بگویند که پنجره ها را ببندند و دما را پایین آورند.

21 بهمن 1399

اعدام دو تروریست بمبگذار و یک شرور مسلح ، تشریح جزئیات پرونده ها

دو تروریست بمبگذار و یکی از اشرار مسلح سیستان و بلوچستان بامداد امروز یکشنبه به دار مجازات آویخته شدند.

21 بهمن 1399

پاکستان؛ کشته شدن 11 معدنچی در حمله مسلحانه

11کارگر معدنچی هزاره در ایالت بلوچستان پاکستان به دنبال حمله عناصر مسلح، کشته شدند.

21 بهمن 1399

خبرنگاران هشت مدرسه خیرساز در مراغه در حال احداث است

مراغه - خبرنگاران - مدیر آموزش و پرورش مراغه با اشاره به کمبود فضای آموزشی در بعضی نقاط این شهرستان، گفت: هم اکنون هشت مدرسه خیرساز در شهرستان در حال احداث است.

20 بهمن 1399

مراتب ثبت ملی 9 اثر فرهنگی تاریخی به استاندار تهران ابلاغ شد

در یکی از نامه های دکتر علی اصغر مونسان خطاب به انوشیروان محسنی بندپی آمده است:

20 بهمن 1399

شهر تاریخی و مرزی ادیرنه در ترکیه

این شهر زمانی پایتخت دولت عثمانی بود و با مساجد، بازارهای سر پوشیده، پل ها و خانه های تاریخی اش به عنوان نماد میراث فرهنگی ترکیه شناخته می گردد.

20 بهمن 1399

ابلاغ مراتب ثبت خانه دولت آبادی به استاندار تهران

در یکی از نامه های علی اصغر مونسان خطاب به انوشیروان محسنی بندپی آمده است: در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1364 مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساس نامه سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1367 مجلس شورای اسلامی...

20 بهمن 1399

چرا باغ های ایرانی شهرت جهانی پیدا کردن؟

عده ای از افراد به علت عدم آشنایی با جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیار زیبای ایران مسافرت های خارجی را بر مسافرت های داخلی ترجیح می دهند اما غافل از اینکه وجب وجب خاک ایران بسیار زیبا و دیدنی است. یکی از جازذبه های گردشگری ایران باغ های ایرانی است. مجموعه...

20 بهمن 1399

گردشگری فرهنگی روبه رشدترین گونه گردشگری در دنیا فردا

امروزه صنعت گردشگری به عنوان یکی از مهم ترین و جذاب ترین مقوله ها در حوزه سرمایه گذاری در دنیا کنونی شناخته شده به نحوی که در کشورهای دارای پیشینه، تاریخ و فرهنگ و تمدن، معمولاً این صنعت، ماهیتی فرهنگی یافته و به سمت گونه گردشگری فرهنگی متمایل می گردد.

19 بهمن 1399

نیوکاسل، شهری پرجمعیت در سواحل رود تاین، عکس

شهر نیوکاسل (Newcastle) به خاطر تنوع فرهنگی، تاریخ و غذاهای منحصر به فردش شهرت داشته و برخی از معروف ترین جاذبه های گردشگری انگلیس را در خود جای داده است. در ادامه فهرستی از 10 جاذبه برتر این شهر پر جنب و جوش را برایتان گردآوری کرده ایم.

19 بهمن 1399

خبرنگاران بودجه بخش بهداشت و درمان لرستان 98 درصد افزایش یافت

خرم آباد - خبرنگاران - رییس مجمع نمایندگان لرستان گفت: بودجه حوزه بهداشت و درمان در سال 1400 نسبت به امسال 98 درصد افزایش یافت و در این راستا نیز به تعداد تخت های بیمارستان های استان اضافه خواهد شد.

19 بهمن 1399

وزارت نفت، بازدید وزیر نفت از پایلوت طرح نوسازی مناطق نفت خیز جنوب

خبرنگاران - وزیر نفت از واحد بهره برداری و نمک زدایی شماره یک اهواز به عنوان پایلوت طرح بازسازی و نوسازی تأسیسات روسطحی مناطق نفت خیز جنوب، بازدید کرد.

19 بهمن 1399

خبرنگاران گاراژ چهار هزار متری جنوب تهران در آتش سوخت

تهران- خبرنگاران- یک گاراژ قطعات خودرو اسقاطی به وسعت چهار هزار متر مربع در جاده خاوران تهران دچار آتش سوزی شد.

18 بهمن 1399

از بهشت زهرا تا بهشت مریم؛ خط خطی روی تاریخ تهران!

بیش از سه ماه است که دو طرف خیابان منتهی به قبرستان های ارامنه در دروازه دولاب تهران را بسته اند تا میدانی بزنند، دو طرف را سردری نصب نموده، ورودی بگذارند و حتی حرف بود از ایجادِ اقامتگاهی برای از راه دور آمدگان بود تا احتمالا در قبرستان احداثش نمایند....

18 بهمن 1399

راهنمای سفر به آمریکا

ایالات متحده مقصد گردشگری محبوبی برای سفر های طولانی مدت میان گردشگران نیست. بیشتر مردم برای تنها برای مدت کوتاه و سفر به یک یا دو شهر به آمریکا می آیند. با وجود اینکه آمریکا کشوری عظیم است، فاقد زیر ساخت های توریستی یا سیستم حمل و نقل مناسب برای سفر میان...

12 بهمن 1399

بازسازی و بازسازی خانه تاجران چای کلکته

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، بازسازی و بازسازی خانه تاجران چای کلکته (خانه کلکته چی) صورت می گیرد.

8 دی 1399
تعداد: (72)