معماری و عمران

پیش نویس دستورالعمل ناظر بر شیوه های مستندنگاری آثار تاریخی ابلاغ شد

محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی گفت: مستندنگاری آثار تاریخی نخستین گام برای حفاظت محسوب می شود و ایجاد بانک مستندات آثار ثبتی کشور امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. تشخیص تغییرات و آگاهی از اقدامات اجرا شده در هر بنا تاریخی، بدون داشتن مستندنگاری...

25 خرداد 1400

5 چالش بر سر راه خرید آهن آلات

رپرتاژآگهی - تهیه مقاطع فولادی در ایران به دو صورت خرید از درب کارخانه و یا از بنگاه های فروش انجام می شود که هر کدام دارای مزایا و معایبی است. به عنوان مثال، خرید از کارخانه، محدودیت در برند و سایز را به دنبال دارد. در صورتی که از بنگاه های فروش، می توان...

9 خرداد 1400

افزایش 7.5 برابری بودجه عمرانی کشور برای مدرسه سازی در سال 99

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بودجه عمرانی کشور برای مدرسه سازی در سال 99 افزایش 7.5 برابری داشته است اطلاع داد در دولت تدبیر و امید هر روز 28 کلاس درس احداث و 10.5 درصد از تعداد مدارس نیازمند به تخریب و بازسازی کاسته شده است.

4 خرداد 1400

بازسازی و بازسازی 15بنای تاریخی در زنجان، ثبت 650 شیء تاریخی در سامانه جام

15 بنا و میراث ارزشمند استان زنجان بر اساس الگوهای فنی و تاریخی بازسازی در سال 99 بازسازی شدند که این بناها شامل مدرسه تاریخی شریعتی، مسجد جامع زنجان، مسجد آقا کاظم، مسجد میربهاالدین، مسجد چهل ستون، راسته های اصلی بازار تاریخی زنجان، راسته های فرعی بازار...

2 خرداد 1400

ریزش متقاضیان رشته های مهارتی اتفاق مناسبی نیست

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: ریزش متقاضی در دوره متوسطه فنی حرفه ای و کاردانش اتفاق مناسبی نیست.

31 اردیبهشت 1400

نخست وزیر بلاروس برای یاری به بازسازی سوریه اعلام آمادگی کرد

خبرگزاری خبرنگاران- نخست وزیر ارمنستان و رئیس جمهوری بلاروس در پیغام های جداگانه فرارسیدن عید جلاء را به رئیس جمهوری سوریه تبریک گفتند.

29 فروردین 1400

آخرین خبر از اوضاع و احوال حنیف عمران زاده خبرنگاران

حینف عمران زاده که به ویروس کرونا مبتلا شده است اوضاع مساعدی دارد و به زودی به تمرینات استقلال باز خواهد گشت.

25 فروردین 1400

خبرنگاران یک میلیارد و 600 میلیون تومان در طرح آجر به آجر جمع آوری شد

تهران- خبرنگاران- رییس سازمان نوسازی، توسعه، تجهیز و بازسازی مدارس کشور گفت: یک میلیارد و 600 میلیون تومان از محل پویش طرح تحولی آجر به آجر برای مدرسه سازی جمع آوری شده است.

24 فروردین 1400

نسل سوم بنادر در ایران ایجاد می گردد

تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی در آیین امضای تفاهم نامه همکاری با وزارت میراث فرهنگی و گردشگری گفت حرکت به سمت بنادر نسل سوم در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است.

23 فروردین 1400

مردانی که وصیت خود را نوشتند...

خبرنگاران/بوشهر به وزارت نفت که فکر می کنیم، آدم های کت شلوار پوشِ اتوکشیده ای در ذهنمان جا می گیرد که معمولاً حقوق های بالایی می گیرند و از امکانات رفاهی صنعت نفت بهره می برند. همین چند فاکتور باعث شده تا بسیاری از مردم، به ویژه ساکنین شهرهای پیرامونی...

20 فروردین 1400

ممنوعیت صدور مجوزهای قطع و حمل چوب تا پانزدهم فروردین 1400

برابر اعلام سرپرست فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران صدور پروانه های قانونی برای قطع و حمل چوب آلات از 27 اسفندماه تا 15 فروردین متوقف شد.

19 فروردین 1400

بازار سرمایه، 30 درصد سود خود را از صنعت فولاد به دست می آورد

تهران (پانا) - دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت 30 درصد سود بازار سرمایه متعلق به صنعت فولاد است و امروز فولاد در آب رسانی به استان های خراسان، یزد، هزمزگان، کرمان و حتی اصفهان نقش پیدا نموده است.

5 فروردین 1400

محمد کاسبی: گزیده کارم اما نقش دادستان برای خود خودم بود

تسنیم/ بازیگر نقش نماینده مجلس سریال دادِستان اعتقاد دارد: در این سریال می گوییم چرا فساد وجود دارد و حرف هایی از عدالتخواهی می زنیم می گویند این شعار است.

4 فروردین 1400

شهرداری اهواز درباره تخریب خانه پدری احمد محمود شرح داد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، شهرداری اهواز درباره تخریب خانه پدری احمد محمود شرح داد.

24 اسفند 1399

2، 6 میلیون پوند هزینه نوسازی مرکز کنفرانس های خبری به سبک کاخ سفید در دفتر نخست وزیری انگلیس

رسانه های انگلیسی گزارش کردند، دولت این کشور بیش از 2.6 میلیون پوند را صرف یک سری نوسازی ها با هدف برگزاری کنفرانس های مطبوعاتی به سبک کاخ سفید نموده است.

22 اسفند 1399

هیئت شورای انتقالی جنوب یمن راهی مسکو شد

یک هیئت وابسته به گروه شبه نظامی جنوب یمن موسوم به شورای انتقالی که تحت حمایت امارات است، راهی مسکو شد.

19 اسفند 1399

مقاله: آسمان نمای آدلر شیکاگو آمریکا

تکامل دنیا طی 7/13 میلیارد سال را جستجو کنید. عظمت مقیاس شما را شگفت زده خواهد نمود! ابتدا از تاریخ کیهانی دیدن کنید تا متوجه شوید از زمان بیگ بنگ تا دنیای مدرن امروز چه اتفاقاتی افتاده است. با هر قدمی که در تونل نوری برمی­دارید، یک ستاره منفجر می­شود. ایستگاه­...

18 اسفند 1399

شلیک های مرگبار در کوچه خندق

عامل قتل مسلحانه شرور معروف مشهد، هنگام بازسازی صحنه جنایت در حالی زوایای دیگری از شلیک های مرگبار در کوچه خندق را فاش کرد که مدعی بود بلافاصله بعد از فرار از صحنه قتل، بسیار پشیمان شده است!

18 اسفند 1399

خبرنگاران کلنگ ساختمان آموزش دانشگاه فردوسی مشهد به زمین زده شد

مشهد- خبرنگاران- عملیات اجرایی ساختمان آموزش دانشگاه فردوسی مشهد روز یکشنبه مصادف با شروع دهه فجر با حضور جمعی از اعضای هیات رییسه و استادان این دانشگاه شروع شد.

12 اسفند 1399

لوکس نشین ها در تیررس مالیات

حدود یک ماه است که مجلس طرح اخذ مالیات از خانه های لوکس را در دستور کار قرار داده و گفته می شود منابع آن به صندوق ویژه طرح جهش مسکن می رود و 20 درصد به تامین مسکن افراد تحت پوشش نهاد های حمایتی اختصاص می یابد.

4 اسفند 1399
تعداد: (91)