معماری و عمران

راهنمای سفر به ایرلند

ایرلند کشور بسیار زیبا و جادویی است که خوش نگذراندن در آن غیرممکن است. در این مقاله خبرنگاران هر آنچه پیش از سفر به این کشور احتیاج دارید را برایتان شرح خواهیم داد. همراه ما باشید.

19 آبان 1399

مشکل قطعی آب شهرک صنعتی اهر مرتفع شد

مدیر آب و فاضلاب اهر گفت: مشکل قطعی آب شهرک صنعتی اهر مرتفع شده و بزودی در مدار مصرف قرار می گیرد.

16 آبان 1399

طراحی و بازسازی خانه دو دوست در ژاپن

ما در شرکت بازسازی ساختمان خبرنگاران قصد داریم برترین و جذاب ترین آثار معماری در دنیا را برای شما معرفی کنیم ، امروز در ادامه فرایند مجموعه مقالات مربوط به طراحی دکوراسیون منزل و بازسازی و تعمیرات ساختمان قصد داریم یکی از پروژه های مربوط به طراحی خانه...

10 مهر 1399

در خانه ملک الشعرای بهار چه خبر است؟

همسایه ها با تکان سر، نام خانه را تایید می نمایند. این جا خانه معروف به ملک الشعرای بهار است؛ خانه پلاک چهار در بن بست گوهر، خیابان ملک الشعرای بهار. شماره نگهبان روی تکه کاغذ کوچکی بر در قهوه ای رنگ و ساده اش چسبانده شده، اما گویا هیچ کس در خانه نیست،...

6 مهر 1399

افشای اسناد محرمانه از کوشش های طولانی عربستان برای تجزیه یمن

شبکه ماهواره ای الجزیره اسناد محرمانه ای از دولت سعودی افشا نموده که بیانگر کوشش طولانی مدت عربستان حتی قبل از شروع جنگ ویرانگر آن ضد یمن٬ برای تجزیه این کشور است.

5 مهر 1399

فیروزی: تفکر جمعی ما را به گزینه مطلوبتری برای حل مسائل می رساند

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید نمود که همفکری بین دستگاهی در شناسایی مسائل و دستیابی به بهترین راه حل می تواند موثرتر واقع گردد.

26 شهریور 1399

9 پروژه گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد به اجرا در می آید

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از 32 پروژه عمرانی و اقتصادی تصویب شده در استان 9 طرح مربوط به حوزه گردشگری است.

22 شهریور 1399

سرپرست وزارت صمت: سند 25 ساله ایران و چین می تواند توسعه صنعتی کشور را محقق کند

سرپرست وزارت صمت گفت: سند راهبردی 25 ساله ایران و چین می تواند اهداف توسعه صنعتی کشور در بخش های مختلفی از جمله نوسازی ناوگان تجاری، کشنده ها، موتور برقی، گیربکس اتوماتیک را محقق کند.

22 شهریور 1399

پل های تاریخی خداآفرین در آذربایجان شرقی بازسازی می شوند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از بازسازی پل های تاریخی خداآفرین اطلاع داد.

17 شهریور 1399

خبرنگاران 6 درصد به جمعیت دانش آموزی مدارس استثنایی هرمزگان افزوده می شود

بندرعباس- خبرنگاران- رییس اداره آموزش وپرورش استثنایی هرمزگان بیش بینی کرد: درسال تحصیلی آینده (99-1400) جمعیت دانش آموزی مدارس استثنایی استان با 6 درصد افزایش به بیش از سه هزار و 500 نفر برسد.

28 مرداد 1399

تعلل سه ساله وزارت ارتباطات، پنجره واحد مدیریت زمین باز می گردد؟

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در انجام تعهدات خود ذیل دولت الکترونیک و طراحی سامانه پنجره واحد مدیریت زمین کوتاهیِ سه ساله ای داشته است که انجام آن می تواند منشأ تحول در زمینه مبارزه با چپاول اراضی ملی و دولتی باشد.

27 مرداد 1399

ظریف: روابط اقتصادی با سوریه را تقویت خواهیم کرد

وزیر امور خارجه کشورمان که امروز وارد مسکو شد به رسانه های روسیه گفت، تهران روابط اقتصادی خود را با دمشق علی رغم تحریم های جدید آمریکا موسوم به قانون قیصر تقویت خواهد کرد.

25 مرداد 1399

دانشگاه های کارآفرین چه وظایفی در قبال مردم دارند؟

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی دامغان گفت: تأمین آسایش و برطرف نیازمندی های جامعه بومی از وظایف دانشگاه کارآفرین است تا مردم طعم خوش موفقیت سازمان ها و نهادهای مؤثر در تأمین رفاه خود را احساس نمایند.

18 مرداد 1399

نقش تأثیرگذار شهرداری ها و شوراهای شهر در افزایش سرمایه اجتماعی

خبرنگاران/گلستان معاون عمرانی وزیر کشور اظهار کرد: شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر نقش تأثیرگذاری در افزایش وفاق، همدلی و سرمایه اجتماعی دارند.

9 مرداد 1399

اعلام نونوار شدن شاهکار معماری ایران در یزد

ایسنا/ براساس سخنان کارشناس ارشد بازسازی آثار تاریخی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد، نونوار شدن شاهکار معماری ایران در یزد صورت می گیرد.

8 مرداد 1399

طرح دوفوریتی مجلس برای ساماندهی بازار مسکن

خبرنگاران: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از تهیه طرحی دو فوریتی برای ساماندهی بازار مسکن اطلاع داد.

22 تیر 1399

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی البرز 2 جایزه ملی ایثار را کسب کردند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج از کسب 2 جایزه ملی ایثار توسط دانشجویان این دانشگاه اطلاع داد.

19 تیر 1399

20 کتابفروشی خیره کننده جهان، این فروشگاه الهام بخش خالق هری پاتر شد

به گزارش خبرنگاران علیرضا سپهوند در فارس نوشت: خیابان ولیعصر (عج) تهران به طولانی ترین خیابان خاورمیانه معروف است. اگر بخواهیم تعداد اغذیه فروشی ها و کتاب فروشی های خیابان ولیعصر را از جنوبی ترین قسمت تا شمالی ترین نقطه آن بشماریم، بدون اغراق شاید تعداد...

16 تیر 1399

انواع داربست ؛ معرفی کامل

داربست یک سازه موقتی است که به منظور تقویت سازه اصلی نصب می گردد. علاوه بر این، کارگران ساختمانی از آن به عنوان یک بستر برای انجام عملیات ساختمانی استفاده می نمایند. انواع داربست های به کار گرفته شده بسته به نوع سازه ها و نوع فعالیت های ساختمانی متفاوت...

6 تیر 1399

معرفی آکروپلیس؛ آتن، یونان

این شاهکارهای منحصر به فرد از معماری باستان و سبک های مختلف هنر کلاسیک را به شکلی خلاقانه تر ترکیب می نمایند و قرن ها بر هنر و فرهنگ تأثیر گذاشته اند. آکروپولیس قرن پنجم قبل از میلاد دقیق ترین بازتاب شکوه، قدرت و ثروت آتن در بزرگترین قله آن، دوران طلایی...

26 خرداد 1399
تعداد: (48)